Z MÍSTKU NA OLEŠNOU PO NOVÉ CYKLOSTEZCE

MM F-M, Mgr. Ing. Linda Holubová Blažková

30. 11. 2021

Pěší i cyklisté se pohodlně dostanou z Místku až na Olešnou. Frýdek-Místek nechal z města do hojně využívané rekreační oblasti vybudovat novou cyklostezku.

Lidé v oblasti cyklostezku využívali už dříve. Aktuálně probíhající výstavba obchvatu města ale nabídla vybudování nové, náročnější trasy. Vede z Kvapilovy ulice na pravém břehu vodního toku Olešná, pod hrází přehradní nádrže.

Nový úsek mohou pěší, cyklisté či bruslaři využívat už nyní. Na jaře ale ještě dojde k opravě části původní trasy, na kterou nová cyklostezka navázala:

„Cyklostezka je další pojítkem s rekreační zónou Olešná, proto jsme ji zrekonstruovali. Lidé ji mohou využívat už nyní například k zimním vycházkám k přehradě. Během stavby nového úseku však došlo k poškození původního zbytku stezky, na kterou se nová napojuje. Zhotovitel poškození opraví a na jaře bude veřejnost využívat kompletní cyklostezku,“ potvrdil náměstek primátora pro investice a finance Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

„Opravy vyšly na zhruba 6,3 milionu korun, z toho 85 %, tedy přibližně 4,8 milionu korun uhradí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ upřesnil náměstek primátora pro územní plánování, rozvoj a dotace Jakub Míček (ANO 2011).

Rekonstrukce zahrnovala úpravu úseku v délce 130 metrů, přeložení veřejného osvětlení a vybudování opěrné zdi. Opěrná zeď drží násyp cyklostezky v upravené trase a její vybudování bylo finančně nejnáročnější.