ZÁBAVNÁ STEZKA PRO DĚTI V SADECH BEDŘICHA SMETANY

Jana Musálková Jeckelová

24. 10. 2022

Školáci mají možnost lépe poznat své město. V úterý 25. října spouští TIC Frýdek-Místek zábavnou stezku v místeckém parku.

Kartičky na stromech a témata napříč zajímavými oblastmi. Turistické informační centrum (TIC FM) zve děti na zajímavou aktivitu do Sadů Bedřicha Smetany. Stezka má vždy dvě varianty otázek – zelenou (lehčí) a červenou (těžší), tudíž je vhodná jak pro ty nejmenší školáky, tak i pro ty větší. Zájemci si mohou v informačním centru vyzvednout hrací kartu a vyrazit do sadů. Na stromech najdou celkem 11 úkolů a otázek. Mezi tématy se objeví informace například z dopravy, třídění odpadu, přírody nebo zdravotnictví.

„V letošním roce s oslavami cílíme na malé školáky. Ti mohou v rámci vyučování s učiteli nebo odpoledne s rodiči vyrazit do sadů k řece Ostravici a projít se po zastaveních stezky, kde se dozví spoustu zajímavostí o tom, jak funguje město. Něco určitě budou již znát, něco nového se naučí. Naším cílem je děti vtáhnout do života ve městě formou zábavy, a to se nám snad i podaří,“ říká ředitelka frýdeckomísteckého turistického informačního centra Monika Konvičná.

Stezka bude v sadech Bedřicha Smetany dostupná od 25. října do 28. října, karty získají zájemci na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku na Zámeckém náměstí a v Místku na náměstí Svobody, ve státní svátek 28. října poté na pobočce na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po absolvování může každý malý účastník přijít s vyplněnou kartou na některou z poboček, kde získá diplom a malou pozornost.

Aktivitou se frýdeckomístecké turistické informační centrum připojuje k dalším více jak dvěma stům po celé České republice, které se zapojily do akce Týden turistických informačních center. Předešlé roky si „ičkaři“ ve Frýdku-Místku s návštěvníky povídali o svých poskytovaných službách na místeckém náměstí, tentokrát si pro děti a školní skupiny připravili zábavnou tematickou stezku v sadech Bedřicha Smetany, díky které poznají Frýdek-Místek jako „Sqvělé místo k životu“.

(Podklady ke článku dodala: Lenka Talavašková, TIC FM)