ZAČALA OLYMPIÁDA PRO HANDICAPOVANÉ

René Stejskal

23. 9. 2022

Jubilejní 25. ročník olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením a kombinovanými vadami začal v pátek 23. září na stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku. Závodníci 17 družstev z České republiky, Slovenska a Polska soutěžili o putovní pohár primátora Petra Korče.

„S radostí konstatujeme, že se akce koná pod patronátem primátora Frýdku-Místku Petra Koče a za finanční podpory města,“ řekl autor projektu Günter Kuboň. Akci uspořádal denní stacionář Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek. Na stadionu byl zažehnut olympijský oheň, o slavnostní úvod se podělila taneční skupiny Aktiv, Funky Beat a pěvecký sbor z Frýdku-Místku.

Primátor Petr Korč (Naše Město F-M) přivítal závodníky i diváky na tribunách a popřál soutěžícím hodně úspěchů. Náměstek primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Igor Juriček (Piráti) pořadatelům pomohl s organizací letošního výjimečného ročníku olympiády a zajistil pro oceněné spolupořadatele a sponzory dárky.

Do olympiády se zapojili žáci základních škol ve Frýdku-Místku, kteří se zúčastnili vloženého závodu smíšených družstev ve štafetě na 5 x 400 metrů. Závod byl ukázkou integrace postižených spoluobčanů do společnosti. To je jedním z přínosů této akce.

Soutěžícím i divákům zpestřila páteční dopoledne svým vystoupením zpěvačka Kaczi.