ZAČÍNAJÍ DNY DOBROVOLNICTVÍ. ADRA NABÍDNE DOBROVOLNICTVÍ NA ZKOUŠKU

Jana Musálková Jeckelová

24. 4. 2024

Činnost dobrovolníků nejen ve Frýdku-Místku připomenou Dny dobrovolnictví. Celorepubliková akce se koná od 25. do 28. dubna 2024. Potřebným ve městě pomáhají dobrovolníci z Dobrovolnického centra ADRA, z Charity Frýdek-Místek, Podaných rukou a z Nadačního fondu Pavla Novotného. Radnice letos podpořila dobrovolnictví napříč organizacemi částkou 710 tisíc korun.

Dobrovolníci slaví své dny. Členové různých organizací, kteří pomáhají bez nároků na odměnu, jsou nepostradatelnou skupinou v sociálních službách ve Frýdku-Místku. Věnují se seniorům, osobám se zdravotním postižením, dětem a dlouhodobě nevyléčitelně nemocným. Docházejí za seniory nejen do domovů, ale také do domácností. Je možné je potkat například v nemocnici, při volnočasových aktivitách pro děti s poruchou autistického spektra či v sociálním šatníku. 

„Všichni dobrovolníci mají můj velký obdiv a velmi jim děkuji za to, že nezištně pomáhají seniorům, zdravotně postiženým, nevyléčitelně nemocným, ale i dětem. Docházejí ve svém volném čase do příspěvkových organizací města, a to do Domova pro seniory, Penzionu pro seniory, Hospice, Žirafy ale také do dalších zařízení, které jsou na našem území, rovněž však také do domácností,“ uvedl náměstek pro sociální péči, sociální služby a zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Marcel Sikora (SPOLU).

Dobrovolnické centrum ADRA v rámci Dnů dobrovolnictví nabízí lidem možnost stát se dobrovolníkem na zkoušku.

„V rámci Dnů dobrovolnictví jsme si pro občany připravili aktivity, díky kterým si mohou dobrovolnictví vyzkoušet na vlastní kůži. Jedná se o jedinečnou příležitost. Zájemci si mohou dát se seniory dobrou kávu nebo čaj, popovídat si a strávit pěkné odpoledne,“ upřesnila koordinátorka dobrovolníků z Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek Irena Blablová.

Dobrovolníkem na zkoušku se zájemci mohou stát v Mobilní kavárně v Domově pro seniory v ulici 28. října v Místku, více informací: Kontakty na Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Další podrobnosti ke Dnům dobrovolnictví v Moravskoslezském kraji: Moravskoslezský kraj – Dny dobrovolnictví (dnydobrovolnictvi.cz)