ZAPIŠTE SE DO JARNÍ VÝZVY 10 TISÍC KROKŮ, ZAPOJIT SE MOHOU I TŘÍDY

Jana Musálková Jeckelová

27. 3. 2023

Rádi chodíte dlouhé trasy, nebo teprve chcete s chůzí začít? Právě teď je ideální chvíle zapojit se do dubnové výzvy 10 tisíc kroků. Oblíbená aktivita tentokrát láká k účasti i týmy školáků. 

Frýdek-Místek má opět „nakročeno“ do chodicí výzvy. Právě nyní je možné se registrovat do dubnové aktivity 10 tisíc kroků, která si klade za cíl podpořit lidi v obyčejné chůzi. Nejde přitom o to ujít denně 10 tisíc kroků čili 7,5 kilometrů, ale věnovat se chůzi pravidelně. Každý z účastníků výzvy si přitom určí, jakou vzdálenost denně ujde. Novinkou pro Frýdek-Místek je možnost zapojení školních tříd a tím se otevírá další rozměr aktivity.

„V jiných krajích, kde už se školní třídy účastnily, mají jedině pozitivní ohlasy. Děti ze zapojených škol se rozhýbaly a zjistily, kolik krásných míst mají kolem svých škol, bydliště, ale i v rámci svého města. Ti mladší do škol chodili se svými rodiči pěšky, což přispělo například ke zlepšení dopravní situace kolem škol. Lidé se zdravým životním stylem a pravidelným pohybem bývají zdravější a mají větší šanci odolávat nemocem, proto tuto aktivitu podporujeme,“ uvedl náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček (ANO 2011).

Na podzim za Frýdek-Místek soutěžilo 150 účastníků ve věku od osmi do 73 let. Celkem ušli 39 998 kilometrů, což Frýdek-Místek zařadilo na 15. místo z 89 zúčastněných měst. Pořadatelem je spolek Partnerství pro městskou mobilitu. Frýdek-Místek je jeho členem. Další informace o výzvě najdete na stránkách www.desettisickroku.cz.

Loňská podzimní výzva: PRO ZDRAVÍ UŠLI 40 TISÍC KILOMETRŮ | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz)