ZASLOUŽENÉ OCENĚNÍ KNIHOVNICE IRENY LIBERDOVÉ

René Stejskal

10. 6. 2024

Kaple svaté Barbory ve frýdeckém zámku se stala v pátek 7. června dějištěm vyhlášení soutěže Knihovník/Knihovnice roku 2024 Moravskoslezského kraje.

Zástupkyně ředitele Městské knihovny Frýdek-Místek Irena Liberdové získala čestné uznání za vysoké pracovní nasazení, sjednocování kolektivu a zviditelňování služeb knihovny. Vyhlášení soutěže se zúčastnil primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M), který Ireně Liberdové osobně poblahopřál.

„Knihovnu nedělá jen nová nebo zrekonstruovaná budova, ale hlavně lidé, kteří v ní pracují,“ řekl primátor Petr Korč.

Irena Liberdová v knihovně organizuje přednášky, besedy, výstavy, soutěže, uvádí v život projekty, např. Zákoutí světa neslyšících a Střípky hluchoslepoty, který lidem s normálním sluchem přiblížil svět neslyšících, ale také přinesl osobám se sluchovým postižením potřebné informace a dokonce i divadelní inscenaci.

Frýdecko-místecká knihovna sklízí úspěchy také v celostátním měřítku. V roce 2022 se stala knihovnou roku České republiky. Oceněno bylo nejen kvalitní poskytování knihovnických služeb, ale také pestré kulturní akce, na kterých se výrazně podílela se svými kolegy rovněž Irena Liberdová.