ZE STARÝCH PARKOVACÍCH AUTOMATŮ BUDOU KNIHOBUDKY

Jana Musálková Jeckelová

11. 4. 2024

Staré parkovací automaty z frýdecko-místeckých ulic neskončí na skládce. Pracovníci technických služeb je vhodně upraví tak, aby mohly fungovat jako veřejné knihobudky.

„Dřevěná knihobudka fungovala na původní zastávce na starém autobusovém stanovišti. Po rekonstrukci zastávky již není v provozu. Na základě připomínek občanů, kteří mi psali se zájmem o knihobudku novou, jsem požádal technické služby. Jejich nápad je zároveň ekologický, protože se využijí staré nepotřebné automaty,“ sdělil primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Pracovníci technických služeb v těchto dnech dokončují dva kusy knihobudek.

„Z automatu se musí zcela vykuchat elektronika, pokladna a další mechanické části. Doplnit se musí nová prosklená dvířka a dřevěné police. Vše se musí vybrousit a vyleštit tak, aby provoz byl v nové funkci bezpečný. Pokud by se nenašlo smysluplné využití, skončil by parkovací automat na šrotišti,“ připomněl předseda představenstva TS a.s. Vladimír Macura.

Zhotovené knihobudky radnice naplní čtivem ve spolupráci s městskou knihovnou. Nyní město na svém facebookovém profilu vyzývá občany, aby zasílali tipy na místa ve městě vhodná pro umístění knihobudek.