Zpravodaj města bude mít novou podobu i obsah

MM F-M, Ing. René Stejskal

9. 7. 2021

Novou podobu i bohatší a pestřejší obsah bude mít zpravodaj města od srpna tohoto roku. V červenci zpravodaj nevyjde a od srpna jej budete do schránek dostávat jednou měsíčně. „Chceme občanům města stále přinášet aktuální informace nejen z práce radnice – samosprávy i státní správy, ale zároveň nabídneme více prostoru dalším přispěvatelům. Budeme vydávat měsíčník a ve zcela novém hávu. Inspirovali jsme se zpravodaji měst srovnatelné velikosti a také nejnovějšími trendy v grafice, zpravodaj bude mnohem přehlednější,“ přiblížil primátor Petr Korč (Naše Město FM).

Grafiku vytvořilo studio, které před několika lety vyhrálo soutěž na nové logo a vytvořilo manuál pro vytváření vizuální prezentace města i jeho organizací. Občané tehdy přijali nový vizuální styl velmi dobře a vedení nyní ani neuvažovalo o změně trendu. „Důležité bude nabídnout především obsah atraktivnější formou než dosud. V materiálech bude méně textu a méně politikaření. Bude tam více skutečného věcného obsahu, více fotografií. Dáme více prostoru našim městským organizacím, obchodním společnostem, školám, sociální problematice, podíváme se i do historie města, své místo budou mít místní části, ale přímo také občané města. Zapojíme občany do anket, budeme zveřejňovat jejich náměty, fotografie, budeme ve zpravodaji odpovídat na dotazy, které se opakují a mohou pomoci i širší veřejnosti a pomohou i nám zlepšit práci pro občany města a jeho rozvoj,“ pokračoval primátor Petr Korč s tím, že bude kladen důraz na kvalitu a obsah, nikoli kvantitu zveřejňovaných zpráv.

Nová koalice hnutí Naše Město FM, ANO 2011 a Pirátů už deklarovala změny v kurzu: chce město rozvíjet, nikoli jen udržovat. Rozvojové projekty i přesah na více let představilo vedení v minulém zpravodaji a bude se jim podrobněji věnovat už od srpna. Město chystá i další nové formy komunikace s veřejností tak, aby se informace k občanům dostávaly pravidelně, častěji a ve formě, jakou si každý bude přát.

„Do rukou tedy čtenářům přichází poslední číslo zpravodaje v této podobě. V červenci zpravodaj nevyjde a na první číslo v nové podobě se mohou občané těšit ve druhé polovině srpna ve svých schránkách. Nově pak bude měsíčník k dispozici také na místech, kde je velký pohyb lidí,“ uzavřel primátor Petr Korč.

Nová adresa pro příspěvky:

zpravodaj@frydekmistek.cz

Uzávěrka textů do zářijového čísla s vydáním v srpnu bude 10. srpna.