ZUBNÍ POHOTOVOST STÁLE NA POŘADU DNE, MĚSTO VYČLENILO MILION NA PLATY ZUBAŘŮM

Jana Musálková Jeckelová

13. 9. 2022

Frýdek-Místek stále usiluje o zřízení zubní pohotovosti. Radnice vyčlenila finance na dokrytí platů zdravotníkům a nyní čeká na finální kroky zřizovatele Moravskoslezského kraje.

Impuls ke znovuobnovení pohotovosti vzešel před několika měsíci z radnice.

„Zubní pohotovost ve Frýdku-Místku, velkém 55tisícovém městě, výrazně chybí. Využili jsme jako město všechny své kompetence a možnosti k dosažení cíle,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Moravskoslezský kraj jako zákonný zřizovatel souhlasil, myšlenku podpořil a vyzval ke spolupráci stomatologickou komoru. Ke shodě došly všechny čtyři zúčastněné strany, vedle města, kraje a stomatologů také frýdecká nemocnice, která poskytne ordinaci. Radnice následně vyčlenila finance pro zdravotníky.

„Jde o konkrétní podporu zřízení služby ze strany města. Na platy pro zubaře a zdravotní sestry, kteří budou sloužit v ordinaci zubní pohotovosti, jsme vyčlenili milion korun,“ potvrdil náměstek primátora pro zdravotnictví a sociální oblast Igor Juriček (Piráti).

Během několika uskutečněných jednání dostalo obnovení služby konkrétní obrysy. Naposledy se strany sešly o prázdninách a potvrdily si spuštění pohotovosti v druhé polovině letošního roku.

„Přestože ne vždy jdou věci přesně podle stanovených termínů, věřím, že všichni zúčastnění dostojí dohodě a pohotovost otevřeme ještě letos,“ dodal primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Nyní záleží na kraji, jak rychle povede potřebné kroky a uzavře smlouvy.