HLEDÁNÍ NEJLEPŠÍHO ŘEŠENÍ

Archiv

RNDr. Michal Pobucký, DiS.

2. 2. 2021

Vážení občané,

úkolem radnice je přicházet s řešením v nejrůznějších oblastech a my se snažíme, aby při konečném rozhodnutí byly brány v úvahu veškeré dostupné informace a zkušenosti, a pokud jich není dostatek nebo si to situace vyžaduje, zajistit další – i obohacené o názory odborníků, protože byť už jsme se v dosavadním politickém, profesním i osobním životě setkali s ledasčím, nechceme se pasovat do role odborníků na všechno.

Proto jsme například u otázky dalšího osudu Hotelu Centrum vytvořili speciální projektový tým lidí a zajistili si k tomuto problému i odbornou studii. Ta předkládá varianty a samozřejmě není schopna žádným způsobem odfiltrovat zástupy těch lidí, kterým nakonec zvolené řešení nebude vyhovovat. To, že nelze vyhovět všem, je neradostný úděl politiků, kteří mají naopak tu smutnou jistotu, že ať zvolí řešení jakékoliv, vždy se najde někdo, kdo jej bude zpochybňovat a kritizovat. My ale rozhodovat musíme, od toho tu jsme, a samozřejmě se snažíme, ať máme pro rozhodování co nejlepší argumenty.

Se stejným přístupem jsme se vydali i hledat řešení pro možný vznik očkovacího centra ve Frýdku-Místku, protože chceme, aby se lidé kvůli očkování nemuseli trmácet kdoví kam, ale hlavně proto, že jsme bytostně přesvědčeni, že zajištění centra je nezbytné, abychom se u nás zbavili epidemie a veškerých návazných omezení co nejdříve. Že není očkovacího centra bez vakcín, je jen takové povzdechnutí na závěr. My se snažíme ovlivnit to, co ovlivnit můžeme.