Frýdek-Místek posílá peníze obcím zasaženým tornádem

MM F-M

7. 7. 2021

Celkem šesti obcím postiženým tornádem poskytne město Frýdek -Místek okamžitou peněžní pomoc. Čtyřem obcím na jižní Moravě a dvěma na Lounsku dnes rada města schválila vždy po 20 000 korunách (víc rada uvolnit sama ze zákona nemůže).

„Chtěli jsme pomoci rychle a uvolnili jsme na nejbližším jednání maximum, co nám umožňuje zákon. Mysleli jsme přitom i na obce na Lounsku, které řeší podobné škody a které to neštěstí postihlo stejně jako obce na Břeclavsku a Hodonínsku. Během léta uvidíme, jaká bude ještě třeba pomoc, a navrhli bychom poté případně vyšší částku zastupitelstvu města, respektive počet obcí ještě rozšířili,“ komentoval primátor Petr Korč (Naše Město FM) s tím, že pomoc pošle město v nejbližších hodinách na účty obcí Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, na Lounsku Blatno a Kryry (tam je pomoc určena přímo obci Stebno, která je místní částí). Celkově jde tedy 120 000 Kč.

Šárka Swiderová
Oddělení tiskové, odbor kancelář primátora
Foto Lukáš Kaboň