FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVÍ DALŠÍ KOMUNIKACE, VČETNĚ ČÁSTI FREKVENTOVANÉ OSTRAVSKÉ

Jana Musálková Jeckelová

8. 8. 2023

Frýdecko-místecká radnice se pustila do další série oprav komunikací. Zatímco technické služby finišují s rekonstrukcí autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici v Místku, pustily se také do opravy silnice v části Ostravské. Následovat budou další lokality.

Řidiči se ve Frýdku-Místku dočkají většího komfortu. Technické služby začaly s opravou části komunikace ve frekventované Ostravské ulici, a to v úseku před křižovatkou s ulicí 8. pěšího pluku a končící za křižovatkou s ulicí ČSA. Silnice v tomto úseku patří městu, její další část pak spravuje Moravskoslezský kraj.

„Opravíme vnější jízdní pruhy, které jsou poznamenané jízdou autobusů, vyspravíme propadlé vpusti a položíme nový asfaltový koberec. Jde o první etapu opravy a zároveň předvoj před budoucí generální rekonstrukcí,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a silniční hospodářství Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

Následně se technické služby přemístí také do frýdeckých ulic Na Kopci, Javorová a Habrová. V Místku pak opraví povrch Bezručovy ulice, poblíž autobusového zálivu u Ještěra, jehož oprava má být hotova v závěru srpna.

Ředitelství silnic a dálnic zároveň zahájilo rekonstrukci dvou mostů v Beskydské ulici v Místku poblíž Tesca. Práce probíhají za úplné uzavírky Beskydské ulice v určitém rozsahu (v km cca 53,2 až 53,3) a potrvají 24 týdnů. Provoz pod opravovanými mosty zůstává zachován obousměrně a zúženými pruhy.