ODNESTE SI DOMŮ BETLÉMSKÉ SVĚTLO Z FRÝDECKÉ RADNICE

René Stejskal

22. 12. 2025

Skauti z místeckého střediska Petra Bezruče přinesli v pondělí 22. prosince Betlémské světlo na magistrát ve Frýdku-Místku. Zájemci si mohou pro světýlko přijít až do 15. hodiny.

Skauti Tomáš, Alžběta a Mikuláš Stolínovi a Jan Soldán zapálili ve dvoraně magistrátu v Radniční ulici 1148 ve Frýdku Betlémské světlo v lucerničkách, aby si pro něj mohla přijít i veřejnost. K dispozici bude během pondělí 22. prosince až do 15. hodiny. Skautům poděkovali primátor Petr Korč (Naše Město F-M) a náměstci Marcel Sikora, Lukáš Slíva (SPOLU) a Jiří Kajzar (Naše Město).

„Betlémské světlo bylo zapáleno v Betlémě v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus. Odtamtud putovalo letecky do Vídně, odkud jej následně skauti rozvážejí vlaky. To naše světýlku přivezli do Frýdku-Místku skauti z Brna a my jej do té doby opatrujeme a roznášíme dál,“ řekl Tomáš Stolín.    

Skauti přinesou Betlémské světlo rovněž na Štědrý den do Adventního městečka na místecké náměstí Svobody v 15 hodin.