ODPOLEDNE S DECHOVKOU UŽ TUTO NEDĚLI
ArchivMM F-M
23. 7. 2007
Beskydské informační centrum společně se Sdružením Region Beskydy zakládají tradici a pokračují v pořádání dechovkových koncertů pod širým nebem. Vede je k tomu úspěch loňského festivalu „Odpoledne s dechovkou“.
První setkání s dechovkou, které je součástí seriálu letních akcí BESKYDSKÉ VESELÉTO, se uskuteční už tuto neděli 29.července, a to v místeckých Sadech Bedřicha Smetany. Organizátoři se letos rozhodli vylepšit program o kvalitnější kapely a zpříjemnit prostředí festivalu všem milovníkům dechové hudby. K dispozici bude ještě více míst k sezení a v blízkosti pódia vyroste, díky spolupráci s pivovarem Radegast, kryté posezení ve velkokapacitním pivním stanu.
Dechová hudba bude v parku u řeky Ostravice znít od 14:30 hodin. Jako první zahraje domácí Velký dechový orchestr Válcoven plechu. Po něm vystoupí dvě oblíbené moravské kapely. V 15:30 zahájí svůj koncert Straňanka, která má ve své sbírce úspěchů dvojí vítězství z Polka Festu a druhé místo ze Zlaté křídlovky. Po Straňance přijde řada na skvělou Mistříňanku, která letos slaví 40 let své existence. Svá vystoupení snoubí s představením moravského folklóru, o její kvalitě hovoří vítězství v prestižní soutěži Zlatá křídlovka. O příjemnou náladu se bude celou dobu starat také známý herec Pavel Handl, který bude festival moderovat.
Snahu prezentovat dechovku ve Frýdku-Místku podporuje letos již podruhé iniciativa Interreg IIIA, Fond mikroprojektů. Díky ní je projekt Odpoledne s dechovkou spolufinancován Evropskou unií. Kromě Evropské unie podporuje akci významným způsobem Statutární město Frýdek-Místek. Důležitou úlohu bude letos mít i Český rozhlas Ostrava, který bude do Frýdku-Místku zvát posluchače z celého Moravskoslezského kraje. Více informací o festivalu lze najít na webových stránkách www.veseleto.cz.