PARK JIŽNÍ SVAHY JIŽ NEHYZDÍ ZDEVASTOVANÁ LÁVKA

Jana Musálková Jeckelová

9. 1. 2023

Město nechalo odstranit poničenou lávku v parku Jižní svahy pod Hasičskou ulicí ve Frýdku. Mostek už delší dobu nesloužil svému účelu. Radnice nyní plánuje další zvelebení lokality.

Ve frýdeckém parku Jižní svahy už nestojí dřevěná lávka. Mostek spojující dva prudké kopce byl dlouhodobě devastován lidmi, proto musel být v roce 2019 z bezpečnostních důvodů uzavřen. Poté sloužil jako útočiště narkomanů. Radnice vyhověla neustálým stížnostem občanů a přistoupila k definitivnímu odstranění lávky. Práce provedly Technické služby Frýdek-Místek a vyšly na 63 tis. Kč.

„Demolici doplnily také drobné stavební práce a terénní úpravy, včetně vystavění zábran proti pádu do terénní prohlubně. Nyní se otevírá cesta pro další úpravy a zvelebení parku, které plánujeme s hlavní architektkou města,“ uvedl náměstek pro investice, finance a rozpočet Jiří Kajzar (Naše Město F-M). 

V rámci dalších úprav mají vzniknout nové chodníky, které budou navazovat na stávající stezky parku a dovedou chodce až ke skateparku pod svahem a budoucímu podchodu pod tratí s východem u Faunaparku.

Součástí trasy mají být i znovuobjevené kamenné schody nad slezanským stadionem. Jakmile se městu podaří vyřešit problém s černou stavbou garáže nad schody, dojde k zařazení schodiště do soustavy chodníků a stezek v parku Jižní svahy. Pěší trasa mezi Frýdkem a Místkem se tak výrazně zkrátí.