POD ESTAKÁDOU JIŽ FUNGUJE ROZŠÍŘENÝ SBĚRNÝ DVŮR

Jana Musálková Jeckelová

5. 4. 2024

Sběrný dvůr pod estakádou ve Frýdku-Místku pojme nově daleko více odpadu. Město společně s Frýdeckou skládkou nechalo stávající dvůr rozšířit. Funguje také o víkendu.

Rozšířený sběrný dvůr pod estakádou ve Frýdku-Místku již slouží. Obyvatelům je nově k dispozici na 1300 m² oproti původním 420.

„Pro občany je důležité, že sběrný dvůr je prakticky v centru města a je dobře dosažitelný. Lidé tak nemusí jezdit nikam daleko. Věřím, že jej budou využívat v daleko větší míře než dosud,“ uvedl náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet, útvar hlavního architekta a majetkoprávní vztahy města Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Radnice získala velkou odstavnou plochu pod estakádou u slezanského stadionu do vlastnictví města zkraje roku 2023. Místo, které bývalo odkladištěm kamionů od různých dopravců, nechala přebudovat na parkoviště pro osobní automobily a pro dodávky ze sídlišť. Další změnou bylo právě rozšíření tamního sběrného dvora na základě požadavků Frýdecké skládky.

„Je zde větší množství kontejnerů na odpad včetně kontejnerů na zpětný odběr elektrozařízení. Nyní se dá vjet dovnitř autem i s přívěsným vozíkem a odpad pohodlně vyložit, což předtím nebylo možné. Velkým plusem je otvírací doba nejen během týdne, ale i v sobotu,“ zdůraznil náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj, podnikání, dotace, integrované teritoriální investice, životního prostředí a zemědělství Lukáš Slíva (SPOLU).

Rozšířený sběrný dvůr pod estakádou funguje každý všední den od 9 do 17 hodin a také v sobotu od 8 do 14 hodin. Kromě něj se ve Frýdku-Místku nacházejí celkem další tři sběrné dvory, ve kterých mohou občané (fyzické osoby) zdarma odevzdávat odpady. Jde o sběrný dvůr na Slezské, na Collo-loukách a na Panských Nových Dvorech přímo v areálu skládky. Nutností je předložení dokladu s trvalým bydlištěm. Odevzdat je možné objemný, dřevěný a kovový odpad, papír, sklo a plasty, dále také nebezpečné složky komunálního odpadu a elektrozařízení. Sběrný dvůr nepřijímá stavební odpad, pneumatiky, ani biologicky rozložitelný odpad.

Stavební odpady, pneumatiky a biologicky rozložitelný odpad je možné odevzdat na skládce na Panských Nových Dvorech.

Další podrobnosti najdou občané na webových stránkách Frýdecké skládky a na webu města Odpady | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz)