Podpora a pomoc obětem trestných činů

MM F-M

11. 5. 2022

Občanská poradna Centra nové naděje poskytuje svým klientům bezplatnou a anonymní pomoc při řešení nepříznivé životní a sociální situace, ve které se ocitli. Posláním Občanské poradny je poskytovat informace, rady a pomoc všem. Poradna se také zabývá tzv. poradenstvím pro oběti trestných činů, a to díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti.

Pokud jste se stali obětí trestného činu, nebo víte o někom, kdo by pomoc a podporu potřeboval, můžete se na nás s důvěrou obrátit. Jsme připraveni pomoci všem, kteří potřebují podporu v náročné situaci a chtějí informace o trestním řízení, jeho průběhu a také informace o právech oběti. Nemusí být sami. My vám rádi poskytneme naši odbornou pomoc.

V rámci tohoto poradenství nabízíme:

  • přehled právních informací – práva oběti, trestní oznámení x přestupek, průběh trestního řízení, náhrada škody, peněžitá pomoc, zmocněnec, důvěrník, bezpečnostní plán a zajištění psychosociální (terapeutické) podpory – prostor pro naslouchání, ventilování svých emocí, zpracování informací a nacházení možností řešení;
  • doprovod důvěrníkem – důvěrník zajišťuje pouze doprovod obětí k orgánům činným v trestním řízení a poskytuje oběti psychickou podporu;
  • právní pomoc – poskytuje advokát, který oběť zastupuje v trestním řízení a může být i jejím zmocněncem.

Poradna je otevřená v době: PO-ČT, v době od 8:00 do 16:00 hodin. Objednat se můžete předem na tel: 773 173 604 nebo prostřednictvím emailu: cnnfm.@cnnfm.cz, nebo využijte náš web s chatem: www.cnnfm.cz.