TECHNICKÉ SLUŽBY: STROJE A PRACOVNÍCI V PLNÉM NASAZENÍ

Jana Musálková Jeckelová

16. 12. 2022

Veškerou techniku do ulic Frýdku-Místku vysílají za aktuálního kalamitního stavu městské technické služby. V plném nasazení jsou také pracovníci, kteří ručně odklízejí přechody, schodiště a zastávky. Pro letošní zimní sezonu měly TS a.s. připraveno 1500 tun soli.

V plném nasazení jsou v těchto dnech Technické služby Frýdek-Místek. Komunikace ve vlastnictví města uklízí 10 traktorů s radlicemi a jedna Tatra s radlicí a sypací nástavbou, chodníky pak uklízejí další 4 stroje. Přechody, schodiště a zastávky uklízí ručně přibližně 10 pracovníků. Zimní údržbu TS a.s. zajišťují na 435 kilometrech komunikací, z toho 180 km tvoří cesty, zbytek jsou chodníky.

Jako první jsou pluženy a posypem ošetřeny silnice s veřejnou hromadnou dopravou a příjezdové silnice ke zdravotnickým zařízením. V centru města a na sídlištích se používá především sůl a až při výrazně nízkých teplotách, které snižují účinek soli, je využita struska. V okrajových částech se silnice ošetřuje především struskou a kamenivem. Podle důležitosti jsou ošetřovány také chodníky.

Za mimořádných klimatických podmínek, které nastaly, zejména při intenzivním a vytrvalém sněžení však i při kontinuálním provádění údržby nelze zajistit běžný komfortní stav sjízdnosti a schůdnosti komunikací. Technické služby proto žádají obyvatele o porozumění a apelují na řidiče i chodce, aby vyjížděli, resp. vycházeli pouze v nutných případech.

Údržba místních komunikací je prováděna podle Radou města Frýdku-Místku schváleného plánu zimní údržby, který je k dispozici zde: Plán zimní údržby | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz) —>

Kontakt na správce místních komunikací, dispečink k dispozici také o víkendech a svátcích: Kontakty – TS a.s., Technické služby města Frýdku-Místku (tsfm.cz)

  • Zimní údržbu silnic ve vlastnictví Moravskoslezského kraje provádí Správa silnic MS kraje.
    Krajské silnice: ul. Bruzovská, Lískovecká, Revoluční, J. Opletala, 17. listopadu, Ostravská, Na Vyhlídce, Staroměstská a Slezská.
  • Zimní údržbu silnic ve vlastnictví státu provádí Sdružení AVE. Dispečink ve Frýdlantu nad Ostravicí – telefon 733 690 633.
    Silnice ve vlastnictví státu: ul. Hlavní, Janáčkova, Příborská, Beskydská a Frýdlantská.