VEDENÍ FRÝDKU-MÍSTKU MÁ PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ

Jana Musálková Jeckelová

12. 6. 2024

Radní Frýdku-Místku schválili na svém zasedání 11. června Programové prohlášení Rady města Frýdku-Místku. Koaliční partneři hnutí Naše Město F-M a koalice SPOLU se shodli na bodech, které budou společně naplňovat do konce tohoto volebního období. Reagovali tak na změny ve vedení a radě města z 13. března letošního roku. 

„Naší snahou je, aby Frýdek-Místek byl i nadále atraktivním městem a poskytoval svým obyvatelům prostor pro aktivní a spokojený život. Shodli jsme se na strategických investicích. Těmi jsou například propojení sídliště Slezská s vlakovým nádražím k budoucímu dopravnímu terminálu novým bulvárem, rekonstrukce Národního domu, bývalé záložny, opravy vnitrobloků na sídlišti Riviéra a další,“ uvedl některé z nejdůležitějších investic primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

„Rovněž připravíme infrastrukturu pro vybudování Alzheimer centra a dalších sociálnězdravotních staveb, nabídneme podporu novým lékařům, zejména pediatrům a stomatologům,“ doplnil náměstek primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Marcel Sikora (SPOLU).

Další body programového prohlášení se týkají vybudování nových parkovišť, volnočasového areálu na sídlišti Riviéra, tělocvičen v Chlebovicích a u ZŠ Jana Čapka, zachování dotované MHD za 1 Kč, výstavby nového dopravního terminálu u vlakového nádraží,  modernizace vozového parku, rekonstrukce a modernizace křižovatek, zachování kyvadlové dopravy na Olešnou, rekonstrukce zanedbaného bytového fondu města, výrazné podpory mládežnického sportu, obnovení naučné stezky a zřízení lesoparku ve Frýdeckém lese a města bez heren, ubytoven a byznysu s chudobou.

„Po zrušení programu na podporu pořízení hybridních automobilů z ušetřených financí z tohoto programu a z dalších zdrojů opět navýšíme od příštího roku podporu mládežnického sportu, a to o sedm milionů korun,“ doplnil primátor Petr Korč.

„Jsem rád, že koaliční zastupitelé i část opozičních zastupitelů dnes schválili možnost nabytí Českého domu. Nyní již nic nebrání zakoupení této historické budovy, v níž po rekonstrukci najde potřebné zázemí Středisko volného času Klíč,“ uzavřel primátor Petr Korč. 

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA FRÝDKU-MÍSTKU

Rada města Frýdku-Místku ve složení, shora zleva: náměstek primátora Miroslav Bártek (Naše město F-M), radní Tomáš Pyško (Naše město F-M), náměstek primátora Lukáš Slíva (SPOLU), náměstek primátora Jiří Kajzar (Naše Město F-M), náměstek primátora Marcel Sikora (SPOLU), v popředí zleva: radní Libor Lepík (SPOLU), radní Gabriela Rumíšková (Naše Město F-M), primátor Petr Korč (Naše Město F-M) a radní Zbyněk Šostý (Naše Město F-M).