F-M: UDÁLOSTI TÝDNE

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

14. 3. 2022

PŘINÁŠÍME UDÁLOSTI druhého březnového týdne (7. – 13. 3.)

Ve středu 9. března zasedli poprvé v tomto roce zastupitelé. Schválili například poskytnutí příspěvků v rámci dotačních programů na tento rok desítkám subjektů v oblasti výchovy, vzdělání, sportu, kultury a sociální oblasti.

Skončila rekonstrukce budovy v Radniční ulici 13 (bývala Banka Haná), do které se přestěhuje odbor životního prostředí a zemědělství.

Zástupci vedení města si připomněli 172leté výročí narození Tomáše Gariggua Masaryka.

Město vyvěsilo na magistrát tibetskou vlajku, symbolicky se tak připojilo do mezinárodní kampaně na podporu Tibetu.

Statutární město Frýdek-Místek pracuje na adaptační strategii, která se zabývá změnou klimatu a jejími dopady na život. Cílem je vytvořit plán konkrétních opatření, která v budoucnu obyvatelům města pomohou lépe čelit vlnám veder, sucha nebo přívalovým dešťům. 

Mobilní rozhlas má více než 3000 uživatelů, město na základě vyhlášené výzvy ocenilo třítisící uživatelku, paní Dagmar Kaňokovou ze Skalice.

POMOC UKRAJINĚ

Město vyčlenilo na přímou pomoc uprchlíkům na území města 10 milionů korun. Milion korun obdrží ukrajinská ambasáda. Lidé mohou přispívat ve sbírce DARUJ F-M – Pomoc Ukrajině.

Zasedl první krizový štáb, který primátor města Petr Korč aktivoval na základě vyhlášeného nouzového stavu.

Na informacích magistrátu se nachází pokladnička veřejné sbírky Nemocnice ve Frýdku-Místku – lidé mohou přispívat na zdravotnický materiál.

SHRNUTÍ POMOCI MĚSTA můžete zhlédnout také ve videu: https://www.facebook.com/MestoFrydekMistek/videos/5002191649838564

Ve speciální sekci na městském webu – POMOC UKRAJINĚ, přibyly důležité informace:

  • Krajské asistenční centrum pro pomoc Ukrajině (KACPU) se přestěhovalo, funguje na místě původního očkovacího centra, v pavilonu A na ostravském výstavišti Černá louka.
  • Občané Ukrajiny se mohou obracet na Úřad práce ČR – pro zajištění vzdělávání a pracovního místa. 
  • Občané Ukrajiny mohou ode dne 11. března jezdit bezplatně městskou hromadnou dopravou ve Frýdku-Místku, stejně jako ve spojích veřejné dopravy v Moravskoslezském kraji, které jsou součástí Integrovaného dopravního systému ODIS. 

Připomínáme konání pientního aktu, který připomene boj o Czajankova kasárna.

Zveme na besedu o náhradní rodinné péči, která se bude konat v Centru aktivních seniorů 30. 3.

VOLNÁ MÍSTA