MĚSTO ZAHÁJÍ JARNÍ ÚKLID A BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ

Jana Musálková Jeckelová

14. 3. 2024

Frýdek-Místek si vezmou do parády úklidové čety. Technické služby se tradičně po zimním období chystají na velký jarní úklid a blokové čištění.

Ulice Frýdku-Místku opět po zimě prokouknou. V pondělí 18. března zahájí pracovníci technických služeb jarní úklid. Čety se zaměří na čištění cest, chodníků, lávek, schodišť a žlabů. Budou se postupně pohybovat od sídliště Růžový pahorek, Jiráskovo, Bezručovo, Riviéra, Slezská, Anenská, K Hájku, ČSA, Nad Lipinou, Lesní až po Dolní kolonie. Očista nemine také autobusové trasy a lávky i schodiště mimo sídliště. Souběžně se sídlišti dojde k úklidu v místních částech od Lískovce, Zelinkovic-Lysůvek, Chlebovic, Skalice a Panských Nových Dvorů.

„Druhou sezónu použijeme největší samosběrný čistící stroj ve vozovém parku technických služeb. Je určen především k zametání nejhrubších nečistot, například zbytků posypových materiálů po zimní údržbě nebo asfaltu po frézování při opravách komunikací, při loňském jarním úklidu se osvědčil,“ potvrdil předseda TS a.s. Vladimír Macura.

Nebude chybět také velký vysavač na drobné nečistoty v pěších a historických zónách, které jsou ideální na likvidaci drobných odpadků, nedopalků a různého smetí.

Obdobný termín zahájení, 19. března, má letošní blokové čištění komunikací a kanalizačních vpustí. Řidiči najdou na dotčeném místě vždy v týdenním předstihu ceduli s upozorněním a termínem. Po dobu čištění platí v dané lokalitě dočasný zákaz parkování s povinností vůz přeparkovat na jinou plochu. Město v březnu zahájí také jarní vyhrabávání trávníků.

Níže uvedené harmonogramy jarního úklidu a blokového čištění jsou orientační a mohou se změnit.