Výběr vánočních stromů začíná již v tomto období

MM F-M

9. 5. 2019

Referenti odboru životního prostředí a zemědělství se již nyní poohlížejí po vhodných vánočních stromech, které budou zdobit naše náměstí.

Odbor životního prostředí a zemědělství vyzývá vlastníky jehličnatých stromů, kteří by je rádi věnovali pro vánoční výzdobu v dalších letech a mají pro pokácení závažné důvody, aby oslovili odbor životního prostředí a zemědělství.

Vánoční stromy musí být zdravé, dostatečně vzrostlé, rovnoměrně zavětvené až k zemi, koruna musí být symetrická a kmen rovný. Toto jsou základní parametry, které nelze vždy splnit a mít tzv. dokonalý vánoční strom.

Aby mohly vzrostlé vánoční stromy zdobit náměstí, je potřeba vydat povolení k jejich pokácení, které je vydáno pouze ze závažných důvodů, jakými jsou např. ohrožení podzemních či nadzemních inženýrských sítí nebo narušení základů domu.

Výběr vánočních stromů je rok od roku užší, neboť vhodných vánočních stromů ubývá nejen díky vánočním svátkům, ale také letním obdobím sucha a škůdcům, kteří stromy devastují.