„GRAND PRIX v rapid šachu“

26. 11. 2003

Olomouc 22.11.2003

Výbornými výsledky se prezentovali členové Beskydské šachové školy na mládežnickém šachovém turnaji v Olomouci. V konkurenci 120 šachistů z celé Moravy vybojovali mnoho cenných medailí.
Kategorie do 9 let byla plně v režii nejmenších talentů Beskydské šachové školy, když v první desítce obsadili sedm míst. Nejlépe si vedl Matěj-Jan Nytra, který ziskem 6,0 bodů zvládnul roli jednoho z favoritů a potvrdil, že nedávný úspěch v podobě postupu na MČR mládeže 2004 nebyl náhodný. Bronzovou medaili vybojoval teprve šestiletý Tomáš Pavelek, který všechny přítomné šachové odborníky udivil svou výkonností. Kategorii děvčat překvapivě vyhrála frýdeckomístecká Kateřina Šútorová, když za sebou nechala mnoho zkušenějších spoluhráček.
V kategorii do 11 let celý turnaj nenechal nikoho na pochybách náš Michal Uherek, že si do Olomouce přijel pro 1.místo. Ziskem 6,5 bodů ze sedmi partií i on potvrdil, že na MČR mládeže 2004 si na něj musí všichni dát velký pozor. Velkým překvapením v této kategorii se stal výkon Radima Turka, který ziskem 5,0 bodů obsadil pěkné 5.místo. Kategorii dívek zaslouženě vyhrála Adéla Nytrová.
Kategorii do 13 let vyhrál Richard Biolek z Olomouce, ale další místa již opět patřili našim borcům. 2.místo získal Vojtěch Rojíček 6,0 bodů a 3.místo obsadil Patrik Milat 5,0 bodů. Kategorii dívek vyhrála s přehledem hrající Tereza Tomášková.

Celkem si tedy členové Beskydské šachové školy odvezli z Olomouce 5 zlatých medailí z 6 možných – GRATULUJEME !!