Město na Štěpána vybídlo k bruslení

MM F-M

27. 12. 2004

Bruslařský klub Frýdek-Místek ve spolupráci s městem, které ze Sportovního fondu uvolnilo finanční prostředky na pokrytí pronájmu ledové plochy ve víceúčelové sportovní hale, vybídl na Štěpána všechny, kteří už měli sezení před televizí dost, aby si trochu protáhli kosti. Sportovní akce byla určena frýdecko-místeckým dětem a mládeži, kteří si mohli v průběhu odpoledne volně zabruslit a zúčastnit se soutěží na ledě. Ve dvě hodiny po obědě byl led vyhrazen dětem do desíti let, které si samy nebo v doprovodu rodičů mohly volně zabruslit a zapojit se také do dovednostních soutěží se sladkou odměnou. Malí bruslaři porovnávali svůj um při slalomu, ve střelbě na branku, v přenášení míčku na lžičce, ve střelbě na koš za jízdy, v podlézání a těm nejmenším stačilo chytat rybičky na udici. „Této části programu se zúčastnilo přes sto dětí, pak sváteční odpoledne zpestřila krasobruslařská exhibice úspěšných medailistů z Mistrovství České republiky v kategorii seniorů a juniorů i nejlepších závodníků z Moravskoslezského kraje,“ uvedl za pořadatele Milan Brzý. V exhibici, která nabídla zajímavý průřez věkovými kategoriemi, se představily i dvě domácí zástupkyně – sedmiletá Terezie Šostá a o rok starší Blanka Hünerová, vedle reprezentantů LR Cosmetic Ostrava, KK Orlová, HC Oceláři Třinec a SKK Havířov. Podvečer pak patřil teenagerům, kteří si rovněž přišli zařádit v hojném počtu.