Hospic pořádal sportovní hry

Hospic ve Frýdku-Místku patřil v minulých dnech sportovním hrám. Pro klienty je pořádalo vedení hospice ve spolupráci s místními dobrovolníky. Cílem bylo zpestřit pobyt pacientům a uživatelům tohoto zařízení, dodat jim radost do života a přesvědčit je, že aniž si tolik nevěří, jsou stále schopni mnoho věcí zvládnout.
01.10.2012 14:47

„K nápadu uspořádat v hospici sportovní den nás navedli dobrovolníci, kteří se věnují našim klientů a mají od nich dostatek podnětů na zpestření volného času. Společně jsme tedy připravili pro soutěžící sedm disciplín zaměřených nejen na jejich smysly, ale také na přesnost nebo jemnou motoriku. Soutěžilo se v navlékání korálků, házení na přesnost, skládání puzzle, poznávání předmětů, hádání koření, lovení rybiček a procházení labyrintem,“ řekl ředitel Hospice Jan Jursa s tím, že díky krásnému počasí se sportovní klání z velké části odehrávalo v zahradě hospice.

Absolutní vítězkou se stala devadesátiletá paní Anna. „Tady jsem soutěžila poprvé v životě a navíc jsem vyhrála a získala překrásný řetízek s křížkem. Moc všem děkuji za krásné odpoledne,“ sdělila nám své dojmy vítězka. Také další soutěžící, paní Věra, si sportovní hry pochvalovala. “Bylo to velice příjemně strávené odpoledne. Navíc jsem si uvědomila, co všechno ještě zvládnu. Například poznávání koření pomocí čichu bylo docela zajímavou zkušeností.“ Sportovní hry absolvovala také paní Vlasta, která je upoutaná na lůžko. “Netušila jsem, že i přesto, že nemůžu chodit ani sedět, můžu zažít tak veselé odpoledne. Moc děkuji dobrovolníkům, kteří se mnou a mým domovem na kolečkách trasu absolvovali,“ uvedla Vlasta.

„Sportovní den měl svou premiéru, vydařil se a u klientů měl úspěch. Každý z účastníků si odnesl diplom, dobrou náladu a příjemný zážitek. Poděkování patří také Liboru Wludykovi, který daroval hodnotné ceny pro vítěze,“ uzavřel ředitel Hospice Jan Jursa.

°C