Bezpečnost sledujeme

Michal Pobucký,

1. 7. 2015

Vážení občané,
na minulé úterý jsem svolal zasedání Bezpečnostní rady města Frýdku-Místku, aby její členové probrali možné postupy a kompetence v případě, že by se i našeho města dotkla vlna uprchlíků. Nechtěli jsme nic podcenit, stejně jako není naším záměrem strašit občany. Nicméně už závěr týdne ukázal, že se nás problém žadatelů o azyl opravdu může týkat víc, než si byla většina ochotna připustit. Už i na veřejnost pronikly úvahy ministerstev a cizinecké policie o tom, že by znovu mohl být pro běžence využíván uprchlický tábor ve Vyšních Lhotách. Jsem rád, že nejsme zaskočeni, že jsme tuto problematiku zachytili včas a že jsme s policií domluveni na vzájemné informovanosti. Chci vás všechny ujistit, že máme připraveny varianty, jak v případě potřeby navýšit kapacity, které by byly nezbytné k tomu, abychom se ve městě mohli cítit stále bezpečně.