Sběr cartridgí a tonerů

MM F-M

8. 10. 2015

Statutární město Frýdek-Místek se zapojilo do ekologického programu na sběr použitých inkoustových cartridgí a laserových tonerů z tiskáren, které se pak dále repasují nebo recyklují. Program zajišťuje společnost Cart4Future s.r.o., jejíž sběrné boxy jsou umístěny:

ve Frýdku:

• ve sběrném dvoře na ul. Jana Čapka (sídliště Slezská – bývalý areál stavebnin BETA),
  • v areálu společnosti Frýdecká skládka, a.s., na ul. Panské Nové Dvory 3559,
  • v mobilní sběrně odpadů pod estakádou na ul. Na Příkopě poblíž č. p. 1175,
  • v budově Magistrátu města Frýdku-Místku hned za hlavním vchodem nalevo u schodiště,

v Místku:

• ve sběrném dvoře na ul. Collo-louky (vedle supermarketu Tesco),
  • v budově Magistrátu města Frýdku-Místku v ekologickém koutku naproti výtahu (po vstupu do budovy doprava po schodech dolů).

Myslete ekologicky, nevhazujte cartridge a tonery do komunálního odpadu, ale raději je přineste na výše uvedená místa a umožněte tak jejich další repasování nebo recyklaci. Odevzdání je zdarma. Ročně se na celém světě vyhodí přes 500 milionů cartridgí a tonerů, které skončí na skládkách odpadů, bez další možnosti využití. Plasty, ze kterých jsou cartridge a tonery vyrobeny, se tam pak rozkládají 450-1000 let.