Den zdraví a sociálních služeb

Michal Pobucký,

28. 9. 2016

Vážení občané,

máme za sebou už 9. ročník tradiční a oblíbené akce Den zdraví a sociálních služeb, který v Národním domě znovu naplno ukázal, že Frýdek-Místek je městem, kde je zdraví chápáno jako významná hodnota a kde naleznou pomoc ti, kteří ji z nejrůznějších důvodů potřebují. Množství vystavovatelů dokumentovalo, že je postaráno o sociálně slabé, handicapované i starší spoluobčany. Chtěl bych poděkovat všem, kteří v sociálních službách ve městě Frýdek-Místek působí a odvádějí tuto náročnou práci, kterou v různé fázi života může jednou potřebovat každý z nás.

Jsem také rád, že jsme se již ve vedení města dokázali dohodnout na podobě budoucího Centra aktivních seniorů, pro které jsme dlouho a velmi usilovně hledali vyhovující prostory. Nakonec jsme se rozhodli využít objektu na ulici Pionýrů, který naposledy patřil středisku volného času mládeže. Jeho technický stav se ukázal takový, že raději v místě postavíme novostavbu, která bude šitá seniorům na míru, protože jejich zástupci jsou našimi konzultanty při volbě finální podoby. Tak je zaručeno, že Frýdek-Místek bude mít další pevný článek ve službách, které poskytujeme nejstarší generaci. Ta si naši pozornost a tuto investici nepochybně zaslouží.