Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Sweetsen fest zahalen tajemstvím

Čtrnáctý ročník benefičního festivalu Sweetsen fest, který spolupořádá Statutární město Frýdek-Místek, letos zahájí nejpozoruhodnější koncert v jeho historii. Doposud největší festivalová scéna, která bude navíc stát na řece Ostravici uprostřed města, představí zcela mimořádný dramaturgický koncept. Frýdecko-místecké hvězdy přivítají v rámci své vlastní tvorby hosty, kteří však zůstanou pro veřejnost do poslední chvíle zahaleny tajemstvím.
19.06.2017 09:37
Počet zhlédnutí: 4217

„Jeden z největších benefičních festivalů v kraji si pro letošní rok, věnovaný oslavám 750 let od založení města Frýdek-Místek, připravil několik mimořádných překvapení, která se pravděpodobně nebudou v budoucnu opakovat,“ láká pořadatel Petr Korč. První novinkou je skutečnost, že festival otevře ve středu 21. června velkolepý koncert se slavnostním ohňostrojem na místě, kde se ještě nikdy nic podobného nekonalo. Obří scéna na řece Ostravici a areál v přilehlých městských sadech připraví od 14. hodiny program hodný oslav významného výročí statutárního města. Odpolední program bude patřit frýdecko-místeckým big bandům, bohatému doprovodnému programu pro celé rodiny a pohodové atmosféře letního odpoledne u řeky. Soubor lidových písní a tanců Ostravica pak na pódiu i v řece uzavře první část slavnostního programu. Od dvacáté hodiny bude scéna patřit největším frýdecko-místeckým hvězdám, jako je např. Tomáš Kočko & Orchestr, David Stypka, René Souček nebo Mirai, které však vystoupí v nezvyklých sestavách, aranžích a s hosty, se kterými běžně nevystupují. Těšit se tak můžeme na mimořádný zážitek, který navíc zůstane do poslední chvíle zahalen tajemstvím, protože festival nebude předem zveřejňovat žádná konkrétní jména přizvaných hostů. Závěrečný ohňostroj pak celou slávu uzavře.

I druhý den festivalu, čtvrtek 22. června slibuje překvapení. V bývalé tkalcovně firmy Slezan na Kostikově náměstí se představí Symfonický orchestr Frýdek-Místek v podobě, jak ho určitě neznáte. „Netradiční, interaktivní koncert se od klasického koncertu bude lišit tím, že návštěvníci budou jeho nedílnou součástí. Budou moci poslouchat třeba i uprostřed orchestru, budou mít hráče na dosah ruky a budou moci vychutnat skladby z pozic, jako ještě nikdy předtím,“ říká předsedkyně orchestru Martina Poláchová. Po skončení koncertu navíc proběhne zajímavý workshop, kde si každý z účastníků může symfonické hudební nástroje pod dohledem samotných mistrů vyzkoušet. Součástí programu bude i literární a divadelní program.

Hlavní část festivalu pak proběhne tradičně v pátek 23. a v sobotu 24. června ve festivalovém městečku v areálu frýdeckého stadionu na pěti zbývajících scénách Pod Svícnem Stage, Stoun Stage, Pavlač šapito, REC.stage a v klubu U Arnošta. Součástí programu bude i křest několika nových frýdecko-místeckých desek.

„Rádi festivalu pomáháme v tom, aby mohl neustále přicházet s něčím novým. Pořadatelé jsou v tomto směru kreativní a snaží se aktuálně reagovat na to, jak se město vyvíjí. Zapojili jsme novou halu Polárka a nyní se akcentuje řeka jako symbol města, který se promítl i do nové vizuální identity Frýdku-Místku,“ říká primátor Michal Pobucký, který drží nad Sweetsen festem záštitu.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

Přílohy

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.