Výstava přibližuje trhy ve městě

MM F-M, Petr Pavelka

12. 7. 2017

Kurátorem výstavy se stal Petr Juřák z Muzea Beskyd, který se zaměřil na místa, kde v minulosti byly pořádány trhy nebo se vyskytovali trhovci. „Záměrem bylo zpestřit lidem trhy dobovým srovnáním zachyceným na fotografiích v historických částech Frýdku a Místku,“ uvedla vedoucí živnostenského úřadu Yvetta Králová.

Z panelů se například můžete dovědět, že na Třídě T. G. Masaryka před budovou Frýdecké spořitelny (dnes magistrát) byly umístěny cukrářské stánky, na Bruzovské ulici od jejího začátku u frýdeckého pivovaru až po budovu Dívčí obecné školy byly stánky provazníků, řemenářů, ševců a punčochářů, na Těšínské ulici bylo možno zakoupit hrnce a sklo, na Radniční ulici byly k dostání houně, čepice, nože a nůžky, na Farní ulici se dalo koupit dřevěné a plechové nářadí a nádobí a na náměstí pak hlavně textilní a konfekční zboží. Více informací viz příloha.