Zámek se opravuje - svatby a vítání občánků se konají jinde

Svatební obřady a vítání občánků ve Frýdku-Místku, které se řadu let konaly na frýdeckém zámku, byly přesunuty do jiných prostor. Důvodem je rekonstrukce zámku, která probíhá pod taktovkou jeho majitele, tedy Moravskoslezského kraje. Práce jsou plánovány do poloviny roku 2019.
12.10.2017 08:25
(Aktualizováno: 12.10.2017 08:35)

Svatební a jiné matriční obřady se nově konají v koncertním sále Základní umělecké školy v Místku. Jedná se o vhodné a důstojné prostory v historické budově v secesním slohu, která se nachází v těsné blízkosti místeckého náměstí Svobody. „Oproti síni frýdeckého zámku, kde bylo zhruba čtyřicet míst k sezení, je koncertní sál prostornější, pohodlně se v něm usadí až sto svatebčanů. Budova i její prostory působí honosněji a slavnostněji, což potvrdili i hosté již desítek svateb pořádaných na novém místě,“ uvedla matrikářka Jana Skurka s tím, že dny pro konání svatebních obřadů jsou zachovány, tedy pátky a soboty.

Vítání občánků se bude nově konat v jednom ze sálů Národního domu na ulici Palackého v Místku. První vítání občánků města v nových prostorách se uskuteční 26. října.

°C