Úklid listí je v plném proudu

8. 11. 2017

„Vše se odvíjí od klimatických podmínek. Jednak bychom potřebovali, aby přišly podzimní mrazíky, tím by veškeré listí rychleji opadlo, momentálně ho je ještě spousta nahoře a hrozí tím pádem o to intenzívnější jarní vyhrabání. Na druhé straně pokud by přišly sněhové srážky, práce budou muset být logicky zastaveny také. Jestli ale počasí bude přát, stejně jako v letech předcházejících, zvládneme co největší množství listí sebrat a odvézt už letos,“ vysvětlili předseda představenstva společnosti TS a.s. Jaromír Kohut.

Vyhrabány již byly plochy v lokalitě Riviera, sídlišti Bezručovo, ale také v Janáčkově parku a Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice. V těchto dnech se zaměstnanci technických služeb soustřeďují na úklid listí na sídlišti Anenská, Spořilov a Kolaříkovo a také v Koloredovském parku. Od poloviny listopadu se práce přesunou do frýdecké části města. Některé plochy, zejména ty s frekventovaným pohybem osob, budou vyhrabány opakovaně.

Shrabané listí je odváženo ke zpracování do kompostárny společnosti Frýdecká skládky v Bruzovicích.

Pozn.: Harmonogram prací viz příloha