Blíží se advent

Michal Pobucký,

20. 11. 2017

Vážení občané,

chtěl bych vás už nyní pozvat na bohatý program Adventního městečka, které bude na místeckém náměstí od pátku 1. 12. do soboty 23. 12. vytvářet tu správnou atmosféru před vlastním Štědrým dnem. Velký vánoční strom, který jako vždy slavnostně rozsvítíme spolu s celou vánoční výzdobou ve městě, nás bude ladit na vánoční svátky a mě těší, že se na bohatém programu městečka podílí hojně místní školy, organizace a kulturní soubory, které využívají příležitosti ukázat se nejbližším i představit se třeba dalším divákům, které se jim právě podaří zastavit v předvánočním shonu. Slyšel jsem, že pořadatelé z KulturyFM připravili na rozsvícení Vánočního stromu nějakou „hrůzu“, ale spoléháme na ně, že se jako vždy zcela zaplněné náměstí nebude nudit.

Stejně tak patří poděkování týmu z živnostenského úřadu, který se se zkušenostmi z farmářských trhů postará o vánoční trhy a další bohatý doprovodný program v podobě fotopanelů pro děti a dalších atrakcí vhodných pro momentky, chybět nebude ručně vyřezávaný betlém, dřevěná výtvarná dílna, expozice historických vánočních přání, a protože vše už se nevměstná pouze na náměstí, ale ožijí i okolní uličky a prostory, pro lepší orientaci bude městečko vybaveno rozcestníky, aby si každý snadno našel to své.