Tři králové zavítali na magistrát

Koledníci frýdecko-místecké Charity v kostýmech Tří králů – Kašpara, Melichara a Baltazara –zavítali i letos v rámci Tříkrálové sbírky na magistrát, kde vinšovali štěstí a zdraví, ale také rozvoj města.
08.01.2018 11:52

„Tříkrálová sbírka má tradici a mezi občany města je oblíbená. Věřím, že i letos lidé přispějí koledníkům do kasiček a podpoří tak dobročinné projekty,“ řekl primátor Michal Pobucký, který malé koledníky sladce odměnil.

Výnos Tříkrálové sbírky z největší části tradičně putuje na podporu lidí v nouzi žijících na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další.

Většina vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány. Záměry, na které se v daném roce vybírá, jsou předem oznámeny - http://www.trikralovasbirka.cz/vyuziti-sbirky-2018/

Tříkrálová sbírka se koná do 14. ledna.

°C