Zastupitelé rozhodnou o dotacích pro faunapark

15. 2. 2018

„Projekt na obnovení parku v centru města, který by navázal na historii zooparku, podporuje město od samotného počátku. V loňském roce Spolek pro Faunapark uzavřel nájemní smlouvu se společností Slezan Holding o pronájmu pozemku faunaparku a město následně začalo přispívat na jeho provoz. Letos je dvě stě tisíc určeno na úpravu chodníků a dvě stě tisíc na údržbu parku, která zahrnuje například sečení trávy, péči o stromy nebo odstranění biologicky rozložitelného odpadu,“ uvedl primátor Michal Pobucký s tím, že v lokalitě u haly Polárka by tak s přispěním města měla postupem času vzniknout klidová parková zóna s přírodním dětským hřištěm, malou kontaktní zoo s převážně domácími zvířaty i edukačním centrem zaměřeným na přírodu a ekologii.

Faunapark by měl být atraktivním místem pro setkávání, vzdělávání i odpočinek.