Zelinkovice bojují za „hospodu“

MM F-M, Petr Pavelka

15. 2. 2018

Majitelé jej chtějí prodat a město má nabídku k odkoupení. Osadní výbor Zelinkovice má eminentní zájem, aby město potřebné finance na nabytí této nemovitosti uvolnilo. V radě města se při projednávání této záležitosti dostatečný počet hlasů nenašel, protože koupi podpořili pouze radní za ČSSD, zatímco zástupci Našeho Města se vyslovili proti. Radní KDU-ČSL, kteří chyběli na jednání rady kvůli nemoci, jsou ovšem připraveni být mezi těmi, kteří nabytí podpoří na jednání zastupitelstva. „Já věřím, že se tam potřebné hlasy najdou. Pro Zelinkovice je to jedno z posledních míst, kde se mohou místní lidé ve velkém počtu sejít. Sál je využíván k spolkové činnosti, například se tu schází hasiči, myslivci, kluby důchodců, takže zde opravdu probíhá kulturně společenský život, pořádáme tu i městské hovory s občany. Nám tento požadavek připadá oprávněný a budeme se proto určitě snažit vyjít osadnímu výboru vstříc,“ ujišťuje náměstek primátora Karel Deutscher, který má oblast Zelinkovic a Lysůvek na starosti, s tím, že kromě pohostinské činnosti by se v objektu dala provozovat třeba i malá večerka, která místním také chybí.

„Představy těch lidí o provozování objektu jsou chimérou, ohledně hospody jsem skeptický, zavírají se restaurace i jinde ve městě, a když to nebude mít kdo provozovat, po měsíci euforie se zase bude muset starat město. Lidé bez zkušenosti nás tlačí ke koupi, navíc ta cena je obludná, nepřijatelná, a i když bych velice rád vyhověl, pokud se máme chovat jako dobří hospodáři, tak ani náhodou,“ shrnul své výhrady náměstek primátora Jiří Kajzar.