K restauračním zařízením

Michal Pobucký,

15. 2. 2018

Vážení občané,

na únorovém jednání zastupitelstva budeme rozhodovat na jedné straně o omezení provozní doby některých zábavních podniků, které překračují únosnou mez v oblasti narušování nočního klidu a pořádku ve městě, na straně druhé však také o zachování minimotorestu U Fojtíků, který je jakýmsi společenským centrem místní části Zelinkovice.

Tento objekt chtějí majitelé prodat a s novým vlastníkem se snadno může stát, že už by v něm nepokračovala hostinská činnost. Proto jsme byli místním osadním výborem vyzváni, abychom jako Statutární město Frýdek-Místek tuto nemovitost nabyli. Nabízená cena je nad odhadem, který jsme si nechali vypracovat, ale za mě i mé stranické kolegy můžu říct, že chceme, aby tento pro místní život klíčový objekt stále sloužil místním lidem. Kromě restauračního provozu je důležitý především sál s kapacitou okolo 120 lidí, který má pro místní komunitu velkou hodnotu, je využíván při mnoha společenských akcích. Místní sesbírali tři stovky podpisů na podporu přání zachovat účel tohoto objektu a velkou snahu v tomto ohledu vyvíjí i místní osadní výbor. Všem osadním výborům, i v jiných okrajových částech města, jsme přitom dali před několika lety větší autonomii a možnost rozhodovat o tom, kam budou investovány vyčleněné městské prostředky. Nevidím tedy nyní důvod nepodpořit je v jejich rozhodnutí, naopak je podle mě žádoucí jim pomoci.