Rada seniorů probírala „šmejdy“

MM F-M, Petr Pavelka

23. 4. 2018

„Problémem se stávají rumunští občané u supermarketů, kteří vybírají prostředky na postižené a pravděpodobně se dopouštějí trestné činnosti. Poznatky mají i kolegové v jiných městech a cizinecká policie, vypadá to, že je to organizované, takže apelujeme na všechny, aby neskočili na lep a nic takovým lidem nedávali. Podobně když na parkovištích u obchodů nabízejí kosmetiku, šperky nebo drobné elektrospotřebiče, tak takovou koupi rozhodně nedoporučujeme. Kupující nemají záruku, často je to falzifikát nebo jen obal, nebo přístroj, který doma nebude fungovat. Lidé už se pak ničeho nedovolají, protože nemají ani popis vozidla těch prodejců, kteří prodají a odjedou zase jinam. Stále také dochází k podomnímu prodeji energií, což je v rozporu s vyhláškou města. Už se ti lidé neváhají legitimovat jako externí pracovníci ČEZu, ale podle nich žádné takové prodejce nemají, takže i toto je vlastně podvodné jednání. Bohužel většinou je ani pokuty neodradí, aby v tom pokračovali,“ hlásil za městskou policii Henryk Heczko.

„Městská policie se samozřejmě snaží seniory chránit, příspěvkem je i čipování kol, které se znovu rozjelo v křížovém podchodě, a také přetrvává možnost bezplatných montáží bezpečnostních řetízků, kterou lze u městské policie objednat,“ připomíná primátor Michal Pobucký, který na dubnové Radě seniorů vylosoval spolu s Daliborem Kališem po roce znovu výherkyni z řad seniorů, kteří svými připomínkami přispěli k podnětům na zlepšení života ve městě. Mezi respondenty byla vylosována Anna Nosková. „Kromě vylosování jsme měli ještě jeden slavnostní moment, protože Dalibor Kališ, předseda městské organizace seniorů, slavil narozeniny. I touto cestou mu ještě jednou přejeme všechno nejlepší a hodně zdraví k jeho životnímu jubileu,“ uzavřel náměstek primátora Richard Žabka.