Město Frýdek-Místek se halí do květů

MM F-M

25. 4. 2018

Pestrá škála barev cibulovin jakými jsou zejména tulipány, hyacinty, narcisy, jsou doplněny dvouletkami, například maceškami, sedmikráskami a chejrami, které postupně rozkvétají například na ulici Ostravská, Frýdlantská, T. G. Masaryka. Jarní aspekt také zkrášluje trvalkový záhon v parku u nádraží, na ulici Pionýrů a Malém náměstí či na nově založených trvalkových záhonech na kruhovém objezdu u Sekerovy vily nebo při vjezdu do ulice 8. pěšího pluku z Hlavní třídy. Významná místa, například památník Tomáše Garigua Masaryka, Bedřicha Smetany nebo památník 8. pěšího pluku, jsou osázena jarními květinami a podtrhují tak důležitost a hodnotu osobností a událostí. Cibuloviny, které pravidelně rozkvétají v travnatých plochách, se nacházejí například v Parku Pod Zámkem nebo na konci ulice 8. pěšího pluku u výjezdu na ulici Ostravskou. Po odkvětu a odchodu třech zmrzlých budou na záhony vysázeny tradiční letničky. Referenti odboru životního prostředí a zemědělství vytipovali pro rok 2018 nová místa pro založení květinových záhonů. Občané se mohou těšit na nový trvalkovo-letničkový záhon na ulici Československé armády u památníku Petra Bezruče nebo na záhony z přímých výsevů na ulici Jana Opletala v křižovatce u bazénu, v Koloredovském parku a na ulici Bruzovská.

Odbor životního prostředí a zemědělství, který v součinnosti s technickými službami zajišťuje krásný příchod jara do našeho města, žádá občany, aby rozkvétající květiny netrhali či jinak nepoškozovali a nechali je i o statním kolemjdoucím či projíždějícím pro potěchu oka.