Získali jsme hotel, ztratili odborníka

Michal Pobucký,

1. 7. 2018

Vážení občané,

na začátku prázdninových měsíců se sluší vám popřát, ať si čas dovolených užijete a načerpáte potřebné síly do dalších měsíců. Budeme to potřebovat i my, protože poslední dny jsou z mnoha důvodů velmi hektické. Stihli jsme v nich uspět v dražbě Hotelu Centrum a já doufám, že oceníte všechny radní, kteří měli odvahu tento strategický objekt získat. Další strategická záležitost – městský dopravní podnik – už tak dobrý vývoj nemá. Jednatel této městské společnosti se na mě obrátil s žádostí o svolání valné hromady, která by jej zbavila funkce, protože z výkonného manažera (kterému nikdy nebylo umožněno předvést skutečný výkon) byl zatažen do politické hry, které se nechce dále účastnit, protože jej lidsky i profesně poškozuje. Pochopitelně neviděl další smysl své práce, když bylo zcela evidentní, že někteří radní nejednali ve prospěch městem vlastněné společnosti, v jejíž valné hromadě sedí, ale v zájmu konkurenčního subjektu. Přesto ve své profesní zdatnosti, která byla jistými lidmi neustále zpochybňována, i když už ji tolikrát pro město prokázal i v projektu MHD zdarma, na konec své mise, která by snesla filmový přívlastek „impossible“, dal městu dáreček v hodnotě 36 milionů korun. Chtěl bych mu za jeho snahu uvádět v život projekt městského dopravního podniku, který by narušil monopol ČSAD, poděkovat a popřát mu více pochopení v jeho dalším působišti, kam má namířeno. Velmi mě mrzí, že o něj přijdeme. Je totiž jasné, že sehnat v budoucnu jiného odborníka, který bude chtít ve Frýdku-Místku podstoupit dnes už zřejmé profesní riziko, bude velmi těžké.