Sweetsen fest odstartují dva koncerty v hale Polárka
ArchivPetr Korč
20. 6. 2016
Již tuto středu 22. června 2016 propukne třináctý ročník svébytného benefičního festivalu Sweetsen fest. Po loňském nebývalém zájmu a následném úspěchu bude městský svátek opět zahájen koncertem Symfonického orchestru Frýdek-Místek a jeho hostů. Akce, která představuje výlučně frýdecko-místeckou scénu, tak předvede v hale Polárka ve společném vystoupení se symfoniky Davida Stypku & Bandjeez, autora městské hymny Reného Součka a nadějnou formaci Mirai.
Jako každý rok i letos čeká na diváky novinka, kterou bude druhý den programu v městské hale. Festivalová scéna představí lidové zpěvy z horského Lašska a Kysuc v autentické interpretaci místního folklórního souboru Grunik, doplněné o současné, tématické projekce Lukáše Horkého, mimo jiné i letitého autora festivalového vizuálu.
„Věřím, že festivalové novinky jako kadoročně přilákají a osloví i nové návštěvníky festivalu. V charitativních sbírkách tak můžou přibýt, k téměř půl milionu, který už festival vynesl, další prostředky pro společnosti ADRA, Charita a Podané ruce“, dodává zakladatel Sweetsen festu Petr Korč.
Už i ve čtvrtek 23. června se akce přesune na přilehlý frýdecký stadion, kde vystoupí v Pavlač šapitó například Tomáš Kočko & Orchestr. V pátek a sobotu se pak tamtéž rozjede všech pět samostatných scén včetně bohatého dětského doprovodného programu.
13. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest se koná od středy 22. do soboty 25. června 2016 ve Frýdku-Místku. Slavnostní zahájení proběhne 22. června od 19 hodin v hale Polárka.
Vstup na akci je jako každoročně volný.
Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého spolek Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací i jednotlivců.
Více na www.sweetsen.cz a www.facebook.com/sweetsenfest
Charitativní sbírky
Charita Frýdek-Místek
veřejná sbírka ve středu 22. a ve čtvrtek 23. června 2016, Polárka, stadion TJ Slezan, Frýdek
Více na www.charitafm.cz
ADRA
veřejná sbírka v pátek 24. června 2016, stadion TJ Slezan, Frýdek
Více na www.dcfm.cz
Podané ruce
veřejná sbírka v sobotu 25. června 2016, stadion TJ Slezan, Frýdek
Více na www.podaneruce.eu
PROGRAM:
Hala Polárka, Na Poříčí, Frýdek
Středa 22. června 2016
19:00 Slavnostní zahájení 13. ročníku benefičního festivalu Sweetsen fest
19:15 – 20:15 Symfonický orchestr Frýdek-Místek (hosté Mirai, René Souček, David Stypka & Bandjeez)
Čtvrtek 23. června 2016
17:00 – 18:00 Grunik & Lukáš Horký (beskydský folklór se současnými tematickými projekcemi)
18:00 – 19:00 Projekce frýdecko-místeckých klipů v dramaturgii HM Designers
Pod Svícnem Stage, stadion TJ Slezan, Frýdek
Pátek 24. června 2016
15:00 – 15:30 Chessneck
15:50 – 16:20 432 Hz
16:40 – 17:20 Kumar & Mezi břehy
17:40 – 18:20 Under the Skin
18:40 – 19:20 Žárovky
19:50 – 20:35 RK 130
21:00 – 21:50 DIV I DED
22:15 – 23:15 Prouza
23:40 – 00.30 Slepí křováci
Sobota 25. června 2016
13:50 – 14:20 Attack Co.
14:40 – 15:10 Fell on Mad Days
15:30 – 16:10 Mletý Standard
16:30 – 17:15 Trochumoc
17:35 – 18:20 Zpocený Voko
18:45 – 19:30 Bad Joker’s Cream
19:55 – 20:40 Coin
21:05 – 22:00 Downbelow
22:25 – 23:20 David Stypka & Bandjeez
23:40 – 00:30 Hell Paso
Stoun Stage, stadion TJ Slezan, Frýdek
Pátek 24. června 2016
EDM /HOUSE/TRANCE
17:00 – 19:00 Matt Mauler
19:00 – 20:00 Stratoz
20:00 – 21:00 The Slims
21:00 – 22:00 Vikinz
22:00 – 23:00 Robbie & Juvi
23:00 – 00:00 Hardcastl3 & The OtherOne
00:00 – 01:00 Lofi
01:00 – 02:00 Criminal Noise
02:00 – 03:00 Joe Hard
03:00 – 04:00 AFTERPARTY V PAVLAČ ŠAPITÓ
Sobota 25. června 2016
DRUM AND BASS
15:00 – 16:00 Hell Hannz
16:00 – 17:00 Shup–X
17:00 – 18:00 Onder
18:00 – 19:00 X Trail b2b Vi:Dy
19:00 – 20:00 HermY KilleR b2b Elbrus
20:00 – 21:00 Lahire
21:00 – 22:00 Lineart
22:00 – 23:00 Fantek b2b Pex
23:00 – 00:00 Buckx
00:00 – 01:00 Drum–It
01:00 – 02:00 Meikos
02:00 – 03:00 Shmidoo vs Hypothec, MC Corehard
03:00 – 04:00 AFTERPARTY V PAVLAČ ŠAPITÓ
Pavlač Šapitó, stadion TJ Slezan, Frýdek
Čtvrtek 23. června 2016
18:00 – 18:35 Parkinson
18:55 – 19:35 Čadi
20:00 – 20:40 Mayfly
21:05 – 21:55 Tomáš Kočko & Orchestr
22:15 – 23:00 Positive
23:20 – 24:00 No Doe
Pátek 24. června 2016
14:30 – 19:00 Dětský program & talentové výtvarné dílny s podporou NADACE OKD
15:00 – 16:00 Projekce unikátních filmů z historie města Frýdek-Místek
Dance Aréna Funky Beat – Dj Necroz
18:00 – 18:45 workshop pro nejmenší – hip hop
18:45 – 19:30 workshop pro juniory a starší – dance hall
19:30 – 20:00 Vystoupení taneční skupiny Funky Beat + rozdávání dárečků
20:00 – 21:00 Battly pro veřejnost /Vyzvi koho chceš!/
21:10 – 21:30 Toe Jedno
21:30 – 21:50 Štefko & Vitacit /Dj Jimmy/
21:50 – 22:10 Akord /Dj Jimmy/
22:10 – 22:30 Tart /Dj Jackob/
22:30 – 22:50 Scarab Rap /Dj Jimmy/
22:50 – 23:10 SZF – STARÁ ZNÁMÁ FIRMA /Dj Jimmy/
23:10 – 23:30 BENOX & TAKT FEAT. DANGER
23:30 – 00:20 DJ DANIELL
00:20 – 01:40 DJ Shupsta
01:40 – 03:00 DJ Burcho & Dj Bjaly
03:00 – 04:00 Dj Jimmy
Sobota 25. června 2016
13:30 – 19:00 Dětský program & talentové výtvarné dílny s podporou NADACE OKD
15:00 – 16:00 Projekce unikátních filmů z historie města Frýdek–Místek
Dance Aréna tanečního studia DANCEPOINT – Dj Vladu
18:00 – 18:40 Workshop pro děti s odměnou – hip hop
18:40 – 19:20 Workshop pro juniory a starší s odměnou – hip hop
19:20 – 20:00 Vystoupení tanečních složek DANCEPOINT
20:00 – 20:40 JAM – taneční ukázka freestylu v podání profi tanečníků
21.00 – 22.00 Dj Vladu
22:00 – 23:00 Burcho
23:00 – 00:00 Robbie
00:00 – 01:00 Bjaly
01:00 – 02:00 Shupsta
02:00 – 03:00 Juvi
03:00 – 04:00 Harakiri Breaks Brothers
U Arnošta, areál stadionu TJ Slezan, Frýdek
Čtvrtek 23. června 2016
KulturaFM stage
18:00 – 19:15 Literární klub Petra Bezruče (Simona Slavíková, Melanie Nováková, Taťána Prokešová, Pavlína Kollárová, Bohumír Vidura) …i ti bez Bezruče (Radana Šatánková, Nela Chamrádová, Luboš Majzlík, Hubert Ličman)
Písničkářky:
19:30 – 20:00 Klára Bajerová
20:15 – 20:45 Kristýna Lištiaková
Divadlo:
21:00 – 21:30 Statické divadlo Jakuba a Ondřeje – Zánicky
Pátek 24. června 2016
17.00 – 17.45 Pavlusha Eu Kha Lynthé
18.10 – 18.55 Pokustone
19.20 – 20.15 Café Industrial
v přestávce orientální tanečnice Zehir
20.40 – 21.35 Jakub Tichý
22.00 – 23.00 Kujóni
Sobota 25. června 2016
17.00 – 17.50 Fairplay
18.15 – 19.05 Plyš
19.35 – 20.35 Zapalmne
21.00 – 22.00 René Souček & Marek Hlosta
22.25 – 23.20 Hrozen
HLAVNÍ POŘADATEL:
Pod Svícnem
HLAVNÍ SPOLUPOŘADATEL A ZÁŠTITA:
Statutární město Frýdek-Místek
SPOLUPOŘADATELÉ:
KulturaFM
Hudební klub Stoun
FESTIVAL VÝZNAMNĚ PODPORUJE:
Nadace OKD
OFICIÁLNÍ PIVO AKCE:
Radegast
PARTNEŘI:
TS a.s.
Frýdecká skládka, a.s.
Hala Polárka
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, a.s.
TINT, s.r.o.
Pojišťovací makléřství INPOL, a.s.
MamiArt
HM Designers
Čistý festival
PRÁVNÍ SLUŽBY:
Advokátní kancelář Vašinka
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:
Radio Helax
Našefrýdecko-místecko.cz
SPOLUPRÁCE:
Adra
Charita
Podané ruce
Klíč – středisko volného času
Veseléto
BIC – visitfm.cz