Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Brownfieldu Arceloru je stále „ve hře“

Statutární město Frýdek-Místek navazuje na předchozí volební období a stále projevuje zájem o získání brownfield pozemků v bývalém areálu Válcoven plechu, kde vidí perspektivu další městské průmyslové zóny a tím pádem i pracovních míst.
05.02.2019 00:21
Počet zhlédnutí: 3994

„Stále platí, že bychom jako město chtěli mít vliv na to, co se v té lokalitě bude dít. Proto jsme hledali osobu, která je v této chvíli v dané záležitosti kompetentní jednat, abychom zjistili současný stav věcí. Samozřejmě chápeme, že tam existuje spoustu návazností v souvislosti s prodejem ostravské huti, kdy se čeká mimo jiné na vyjádření Evropské komise a podobně. Pro nás je ale důležité, že jsme neslyšeli od Arceloru, že by se situace nějak diametrálně změnila a společnost třeba změnila strategii, co s danými pozemky zamýšlí. Záměr prodeje  podle ujištění ostravské huti trvá, ale musíme počkat, než huť převezme nový majitel, abychom se mohli posunout dále. Někdy na přelomu března a dubna bychom mohli vědět více,“ shrnul závěry z jednání náměstek primátora Jakub Míček.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
26.1 °C
18.45 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)