Brownfieldu Arceloru je stále „ve hře“

MM F-M, Petr Pavelka

5. 2. 2019

„Stále platí, že bychom jako město chtěli mít vliv na to, co se v té lokalitě bude dít. Proto jsme hledali osobu, která je v této chvíli v dané záležitosti kompetentní jednat, abychom zjistili současný stav věcí. Samozřejmě chápeme, že tam existuje spoustu návazností v souvislosti s prodejem ostravské huti, kdy se čeká mimo jiné na vyjádření Evropské komise a podobně. Pro nás je ale důležité, že jsme neslyšeli od Arceloru, že by se situace nějak diametrálně změnila a společnost třeba změnila strategii, co s danými pozemky zamýšlí. Záměr prodeje  podle ujištění ostravské huti trvá, ale musíme počkat, než huť převezme nový majitel, abychom se mohli posunout dále. Někdy na přelomu března a dubna bychom mohli vědět více,“ shrnul závěry z jednání náměstek primátora Jakub Míček.