Senioři upozornili na „Vykopnutého“, ten byl už opraven

MM F-M, Petr Pavelka

4. 3. 2019

„Plastika z roku 1981 u křižovatky ulic Janáčkova a Ostravská u kostela sv. Jana a Pavla, respektive její nosná konstrukce, už je opravena městskými technickými službami, na základě posouzení technického stavu Hutním projektem. Prorezivělý nosní sloup byl odkopán, provedlo se přeplátování poškozených míst a znovu se zabetonoval, čímž byl odstraněn havarijní stav,“ informoval primátor Michal Pobucký. Tomu senioři slíbili, že se znovu pustí do pravidelných anket na svých setkáních, které přinášely nové podněty a připomínky.

Na únorovém zasedání Rady seniorů primátor Michal Pobucký přítomným referoval o vývoji kauzy nebezpečných odpadů a jeho náměstek Marcel Sikora informoval o rozhodnutích rady města, která s činností seniorů souvisí, zejména o dotačních programech, týkajících se zdravotnictví a sociálních služeb, kde byly vyčleněny finance i pro samotnou organizaci Senioři České republiky. Předseda její místní organizace Dalibor Kališ se na jednání pochlubil stoupající členskou základnou, která již přesáhla 1900 členů. „Trvale aktivních je asi třetina, i tak je to dost a s otevřením nového Centra aktivních seniorů se to určitě bude ještě zvyšovat. Jinak rozšiřujeme spolupráci se školami, dochází k propojení generací a je zajímavé, že děti jsou velmi vděčné, že s nimi někdo například něco vyrábí,“ svěřil se Dalibor Kališ. Podle něj senioři chystají na duben Velikonoční výstavu na 7. ZŠ, plánují podzimní zahrádkářskou výstavu v některé z dalších škol a průběžně se vzdělávají. „Jedou počítače, angličtina, připravujeme ovládání moderních mobilů, protože každý se drží svého starého tlačítkového a dnes už jsou jiné možnosti. Velký zájem je o Seniorskou akademii, kterou město podporuje, senioři se také chtějí hýbat, k čemuž budeme mít v nových prostorách více místa,“ těší se Dalibor Kališ. Zástupci městské i republikové policie jej na jednání potěšili podobně bohatými preventivními programy, které se pro seniory chystají.