Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Skatepark už roste

Začátkem dubna byly zahájeny práce na výstavbě nového skateparku. Vyroste na pozemcích města za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště, naproti haly Polárka.
15.04.2019 10:23
Počet zhlédnutí: 2153

Půjde o monolitický betonový skatepark o velikosti hokejové plochy. „Rozdělen bude na streetovou a bazénovou část, která bude částečně zastřešena, což je naprosto unikátní. V širokém okolí takový skatepark není. Zastřešení bazénové části o velikosti zhruba 30x17 metrů umožní využití skateparku i při nepříznivém počasí, navíc v letních dnech jej částečně zastíní,“ připomenul podobu skateparku primátor Michal Pobucký s tím, že zastřešení bude mít obloukovou konstrukci.

„Streetové části budou dominovat překážky běžné v pouličním prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky a podobně. Chybět nebude ani jednoduchá betonová tribuna a samozřejmostí bude také zázemí pro jeho správce,“ řekl náměstek primátora Pavel Machala s tím, že areál skateparku bude oplocen.

Zajistit výstavbu skateparku nebylo snadné. Od začátku město naráželo na překážky, ať se týkaly výběru vhodného místa, což bylo spojeno s nevolí občanů bydlících v blízkosti navrhovaných ploch, nebo výběru samotného dodavatele stavby. Do prvního výběrového řízení na výstavbu skateparku se přihlásila pouze jedna firma, přičemž nabídla vyšší cenu, než byla předpokládaná cena podle projektové dokumentace. Do druhého výběrového řízení se nepřihlásil vůbec nikdo. Projekt byl následně mírně upraven. Až napotřetí se podařilo zakázku zadat, přičemž do výběrovky se opět přihlásila pouze jedna firma.

Náklady na vybudování skateparku činí 12,7 milionu korun  vč. DPH. Realizátorem stavby je pražská společnost Mystic Constructions s.r.o.

Skatepark by měl být hotov do půl roku od předání plochy pro stavbu, tedy do konec září.

 

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
23.82 °C
20.18 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)