Aktuality

FMsportFEST pro profíky i hobíky

Frýdecko-místeckou lokalitu přehrady Olešná a její okolí ovládne 15. a 16. června ojedinělá multisportovní akce FMsportFEST, kterou za podpory města pořádá Libor Uher. Tento horolezec a organizátor extrémních závodů si ze své podstaty neumí klást nízké cíle, a proto přichází s akcí, která „prověří profíky a pobaví hobíky“.

Sportovně-relaxační areál u přehrady Olešná je jako stvořený k pohybovým aktivitám na různé úrovni. Nabízí spoustu vyžití na jednom místě a jeho bonusem je výhled na Beskydy. Akce podobného typu si zaslouží naši podporu, a to nejen proto, že k nám lákají návštěvníky z různých koutů republiky i zahraničí a zvyšují atraktivitu dané lokality i prestiž města, ale taky proto, že dávají našim občanům možnost zapojit se do mistrovských závodů a zasoutěžit si po boku mnohdy profesionálních sportovců. Navíc letos se budou moci ve větší míře zapojit i děti a široká sportovně laděná veřejnost,“ říká primátor Michal Pobucký.

Pestrá škála sportovních disciplín bude vhodná jak pro profesionální sportovce, tak pro ryzí amatéry i rodiny s dětmi. K tradičním kolečkovým bruslím a horským kolům letos přibude nově i běh, triatlon a koloběžky. V malebném podhůří Beskyd organizátoři připraví jak krátké tratě s pevnou distancí (běh, kolo, plavání), tak i jeden eXtrémní triatlon, možná jeden z nejtěžších v Evropě, a dvě 24hodinovky (MTB PH24hod a Inline24hod).

 „Olešnou děláme již poosmé, začínali jsme tu se závody INLINE24 a osobně mi vadilo, že jsme celý areál od pátku až do neděle jednostranně zablokovali jen bruslařům na in-line a další sportovci měli aktivity omezeny. Přehrada i její široké okolí přitom přímo vybízí k pestřejšímu sportovnímu vyžití,“ poodhaluje Libor Uher, kde se vzala původní myšlenka multisportovního víkendu.

„Spojení rekreačního a výkonnostního sportu nám přijde přirozené, sportovat mohou a měli by úplně všichni, patří to k zdravému životnímu stylu. Většině z nás stačí rekreační úroveň, někteří z ní poskočí na vyšší level nebo úplný extrém, nebo naopak dříve vrcholoví sportovci už hledají jen zábavu. Obojí se bude na této akci snoubit a chybět nebude ani závod, který teda já už beru jako šílenost,“ hodnotil připravované menu náměstek primátora pro sport Pavel Machala. Onou mimořádnou výzvou bude premiérový XTRI triatlon GRIZZLYMAN 2019 s opravdu úctyhodnými parametry – 3,8 km plavání v přehradě Olešná, 205 km na kole, kdy tato etapa triatlonu závodníky zavede až na Slovensko, a závěrečný 42,5 km dlouhý běh z Ostravice přes Lysou horu až do Frýdku-Místku.

Otvírákem festivalu bude v sobotu v 10 dopoledne Olešnárun, tedy běh na 5 km. K méně náročným bude patřit taky krátký závod horských kol a běh jednotlivců. Připraven je i triatlon pro všechny  Pandaman, který zahrnuje 0,5 km plavání v Olešné, 15 km trasu na kole a běh na 5 km.  Festival uzavřou v neděli dětské in-line závody a hobby závody na koloběžkách.

Statutární město Frýdek-Místek je generálním partnerem tohoto sportovního podniku. „Tak velká, logisticky náročná akce se v dnešní době v žádném případě nedá pořádat bez spolupráce s frýdecko-místeckou radnicí, která sport ve městě výrazně a dlouhodobě podporuje. Jen díky této spolupráci jsme mohli o sportovní akci v takovém rozsahu vůbec uvažovat,“ zdůraznil na závěr Libor Uher s výzvou, že již nyní se mohou zájemci o startovní číslo na FM SPORTFESTu registrovat na oficiálních internetových stránkách akce www.fmsportfest.cz.

Info také na FB – FM SPORTFEST   @fmsportfest

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
16.05.2019 14:31
Počet zhlédnutí: 2 233