Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Kartu ODIS lze vyřídit i přes internet

V rámci celého MS kraje nyní dochází k sjednocení systému odbavení cestujících ve veřejné dopravě. Možné bude pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty.
18.07.2019 08:04
Počet zhlédnutí: 4226

Cestující, kteří dosud v autobusech MHD využívali k odbavení čipovou kartu na MHD zdarma, si musí vyřídit celokrajskou čipovou kartu ODIS. Ta je již nyní nutná pro odbavení v příměstských (krajských) autobusech a od prosince také pro odbavení v rámci městského projektu MHD zdarma. 

Výměnu karet i nahrávání tarifů zajišťuje zatím dopravce, tedy soukromá společnost ČSAD Frýdek-Místek, od které tuto službu převezme (krajská) společnost KODIS. Tento postup předávání dopravních infocenter je aktuální na území celého kraje. Dochází k sjednocení nabízených služeb tak, aby si cestující mohli na kterémkoliv dopravním infocentru pořídit jízdné platné v celém kraji.

Mezičas předávání kompetencí mezi těmito subjekty, je bohužel spojen s provozními nedostatky, včetně nedostatku pracovních sil, což má za následek čekací doby u přepážky na autobusovém nádraží, kde výměna karet probíhá.

Od 1. srpna již bude veškerou agendu spojenou s čipovými kartami ODIS zajišťovat koordinátor KODIS. Během srpna by tak mělo dojít ke zlepšení stávající situace a doba potřebná pro vyřizování žádostí o výdej ODISky by se měla zkrátit. Společnost v souvislosti s tím hledá zaměstnance pro pobočku ve Frýdku-Místku. https://www.kodis.cz/cz/zapati-sluzby/volna-mista/368/nabidka-prace-referent-dopravniho-infocentra-frydek-mistek.html

V současné době je provozní doba přepravní kanceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku (kde se karty mění) omezena, a to následovně:

  • pondělí            11.00 – 17.00, přestávka 13.30-14.00
  • úterý-pátek     9.00-15.00, přestávka 12.00-12.30
  • sobota             6.00-10.00

O kartu ODIS lze zažádat i přes internetwww.kodis.cz (e-shop, ODISKA vydavatele ČSAD Frýdek-Místek) nebo https://eshopfrydekmistek.3csad.cz/ . Po registraci a vyplnění potřebných údajů lze zvolit i místo pro doručení vyhotovené karty. 

Pro aktivaci karty je nutné dostavit se do přepravní kanceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku. Zde vám na kartu nahrají požadovaný roční kupón na MHD zdarma.

  • pokud již jste jejím držitele karty na MHD zdarma, vezměte původní (zelenou) kartu s sebou, jen ji vyměníte za novou ODISku (nemusíte dokládat doklad o bezdlužnosti).
  • pokud jste novým žadatelem o MHD zdarma, musíte při aktivaci karty na autobusovém nádraží doložit doklad o bezdlužnosti - potvrzení vydává na počkání magistrát, ulice Radniční 1148, Frýdek - k vystavení potvrzení magistrátu je nutné předložit průkaz totožnosti (OP, pas), za nezletilé děti vyřizují potvrzení o bezdlužnosti rodiče a na magistrátu předkládají rodný list dítěte nebo jeho kartičku zdravotní pojišťovny

 

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
23.29 °C
22.62 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)