Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Příměstský tábor Programu pro pěstounské rodiny Slezské diakonie

Během července uspořádal Program pro pěstounské rodiny, pobočka Frýdek-Místek, příměstský tábor pro 13 dětí z pěstounských rodin.
10.09.2019 10:16
Počet zhlédnutí: 797

První den jsme vystoupali na vrch Studeničný, a jak napovídá jeho název, některé odvážné děti se tam vykoupaly v opravdu studeném bazénu. Další den jsme navštívili Interaktivní učebnu biologie v Třinci, kde se děti naučily poskytovat první pomoc, vyzkoušely si resuscitaci na figurínách a některé si vyzkoušely vestu, která simuluje 9. měsíc těhotenství. A to vše pod vedením zkušeného záchranáře. Ve středu a pátek jsme se v horkých dnech mohli zchladit v bazénech na koupališti v Českém Těšíně. Největší atrakcí pro děti byly samozřejmě skluzavky a tobogán. Nechyběla ani návštěva dopravního hřiště v Českém Těšíně, kde děti trénovaly jízdu na kole a koloběžkách a také pravidla silničního provozu. Čtvrtek se nesl v duchu dovádění na trampolínách v Jump Centru Frýdek-Místek, děti byly nadšené. Během tábora jsme se mohli opět lépe poznat, vznikala nová přátelství a budeme se těšit na příští rok! Zajímavý program si mohly děti užít zejména díky podpoře Grantového programu Hyundai Motor Manufacturing Czech „Společně“.

Program pro pěstounské rodiny Slezské diakonie zajišťuje doprovázení pěstounských rodin. V rámci doprovázení poskytujeme především poradenské služby, vzdělávání, odlehčovací služby, odbornou pomoc psychologů a dalších specialistů či podporu při kontaktu s biologickou rodinou dítěte, ale také např. duchovní podporu a návaznost na jiné související služby.

Ve Frýdku-Místku nás najdete na adrese Kostikovo náměstí 646, tel.: 731 519 985.


 

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
18.31 °C
11.39 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)