Na Černé cestě město dobuduje chodník

19. 9. 2019

„Chodník v lokalitě Černá cesta s hustou rodinnou zástavbou je z velké části vybudovaný. Problém byl ale v jeho spodní části, od křížení s ulicí Na Výsluní po autobusovou zastávku Černá cesta. Pod trasou plánovaného chodníku totiž vedou inženýrské sítí a jejich vlastníci nad nimi nechtějí tzv. pevnou stavbu-překážku, kterou chodník pro ně je. Navíc v daném místě vede několik sítí a některé se i kříží, takže jednání o případných výjimkách bylo složité a zdlouhavé. Nakonec se ale podařilo vyjednat výjimky s tím, že je nutné provést přeložku vodovodu. Práce na výstavbě chodníku tedy mohou konečně začít,“ vysvětlil náměstek Karel Deutscher.

Náklady na vybudování chodníku, včetně přeložky vodovodu, činí zhruba 1,5 milionu korun. Realizátorem prací je městská společnost TS a.s.