Senior Point nabízí seniorům požární hlásič a detektor oxidu uhelnatého

Ke zvýšení bezpečnosti seniorů a jejich domácností přispívají mimo jiné různé druhy detektorů. Zájemci z řad seniorů nad pětašedesát let si mohou v těchto dnech zdarma vyzvednout v místním Senior Pointu na ulici Anenská v Místku detektor oxidu uhelnatého nebo požární hlásič.
04.10.2019 09:23
(Aktualizováno: 4.10.2019 09:43)

Detektor oxidu uhelnatého je zařízení, které včas odhalí vznik tohoto nebezpečného plynu. Hrozí zejména v domácnostech s plynovou karmou, tedy plynovým průtokovým ohřívačem vody umístěným převážně v koupelně. Oxid uhelnatý je neviditelný plyn bez zápachu, který pokud není odhalen včas, zabíjí. Detektor na jeho výskyt včas upozorní, a to hlasitým zvukovým signálem.

Hlásič požáru je zařízení, které reaguje na kouř a dým a umí tedy včas odhalit vznik požáru. Upozorní na něj optickým a hlasitým akustickým signálem.

Jak se uvádí na webových stránkách Hasičského záchranného sboru - "lepší když vás budí hlásič, než hasič."

Včasné zjištění vzniku plynu CO nebo požáru může zachránit život.

ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA