Deváťáci z 8. ZŠ navštívili na radnici primátora Pobuckého

Primátora Michala Pobuckého čas od času navštíví školní výprava a vždycky je nakonec největší atrakcí, když se někdo odváží sednout si na „jeho židli“ a v pohodlném křesle si užívá představu, že rozhoduje o dalším chodu města. To je však chvíle, kdy primátor vždycky vysvětluje, že křeslo je poměrně vratké a že zdaleka o jednotlivých krocích radnice nemůže rozhodnout jen on sám.

Tentokrát se v pracovně primátora uvelebili žáci 9. A třídy ZŠ Československé armády 570, kteří samozřejmě byli s to poznat, že se na zdi na ně kouká prezident Masaryk, ale staré slezanské budovy už jim zase tolik neříkaly. Ani oni nebyli příliš sdílní při výzvě, co by pro jejich věkovou kategorii mohlo město ještě udělat, ale to si lze překládat i v tom smyslu, že mládeži ve městě nic moc nechybí. Řeč se stočila na otevření skateparku, ale primátor nemohl přeslechnout ani nesmělý požadavek na „zrušení škol“, který u puberťáků nemůže chybět. Na druhou stranu po pózování v mediální místnosti a návštěvě zasedacích síní se někteří i nechali slyšet, že musí pokračovat ve vzdělávání, aby třeba jednou mohli zastávat funkce městských zastupitelů.

„Dětem se akce líbila a myslím, že byla i přínosná. Odnesly si spoustu zážitků. Praxe je vždy více než teorie,“ zhodnotila návštěvu u primátora Hana Přidalová.

MM F-M, Petr Pavelka
06.11.2019 15:16